Gdy Chłopcy Premiera miała miejsce w 2019 r. i wydawała się idealnym, bezpośrednim antidotum na zmęczenie superbohatera. Seria Prime Video Erica Kripkego nie tylko pokazała przesycenie popkulturą krzyżowców w pelerynach, ale także w satyryczny sposób wymierzyła korporacje, polityków i skorumpowane wzajemne relacje między nimi.

W miarę jak krajobraz polityczny Stanów Zjednoczonych z biegiem lat stawał się coraz gorszy, Chłopcy pracował w nadgodzinach, aby dorównać skandalicznemu życiu. Serial stanął także przed wyzwaniem przekroczenia własnego poziomu krwi i chaosu seksualnego. Te ciągłe eskalacje są tym, w jaki sposób to osiągamy Chłopcyniefortunny czwarty sezon, osiem posępnych odcinków, które wysysają większość zabawy z serialu i zastępują ją nijaką satyrą i wartością szokującą.

ZOBACZ TEŻ:

Recenzja drugiego sezonu „Domu smoka”: Tragedia pisana ogniem i krwią

Chłopcy Sezon 4 przedstawia Stany Zjednoczone w kryzysie.

Erin Moriarty w „Chłopcach”.
Źródło: Jan Thijs / Prime Video

Chłopcy Sezon 4 rozpoczyna się po morderstwie cywila przez Homelandera (Antony Starr) pod koniec sezonu 3. Incydent – ​​za który Homelander jest obecnie sądzony – jeszcze bardziej podsycił podziały wśród obywateli USA, a zagorzali zwolennicy Homelandera walczą z którzy chcą regulacji nadwyżek. Podobieństwa między Donaldem Trumpem a Homelanderem nigdy nie były subtelne, ale dzięki włączeniu fabuły próbnej i rzeszom fanów Homelandera w czerwonych czapkach z daszkiem porównania nigdy nie były wyraźniejsze. Dodaj do tego wybory prezydenckie i wzmiankę o certyfikacji 6 stycznia, a otrzymasz sezon Chłopcy co wydaje się bliższe prawdziwego życia niż kiedykolwiek wcześniej.

Ale w rąbaniu Więc blisko prawdziwego życia, ChłopcySatyra polityczna i odniesienia stają się leniwe. Zwolennik Homelandera grozi projektowi Starlight House Annie (Erin Moriarty) w niejasnym podejściu do spisku „pizzagate”. Polityk powtarza karygodny „uzasadniony gwałt” byłego kongresmana stanu Missouri Todda Akina uwagi dosłownie. W jednym z najbardziej zdumiewających dowcipów serialu tajna polityk Victoria Neumann (Claudia Doumit) żartuje z kongresmenki Alexandrii Ocasio-Cortez – mimo że jest odpowiednikiem programu AOC. Satyra nie powinna oznaczać po prostu kopiowania i wklejania z naszego świata, ani nie powinna oznaczać rzucania niechlujnych odniesień w ścianę. Gdzie tu ostrość, faktyczne zwroty w naszym życiu?

ZOBACZ TEŻ:

Najlepsze reakcje X na 34 wyroki skazujące Trumpa za przestępstwa

Trzeba przyznać, że wiele większych satyrycznych scenografii sezonu 4 wbija się w lądowanie. Konglomerat superbohaterów, własna wersja Vought Disney na lodzie okazuje się zabawne, nawet przedstawiając nam nowego świątecznego robaka uszu. Gdzie indziej wizyta na obciążonym teoriami spiskowymi wydarzeniu TruthCon zapewnia mnóstwo śmiechu – chociaż wyraźna scena z udziałem klonów po prostu sprawia wrażenie, jakby serial bez entuzjazmu dotrzymywał normy sprośności.

To poczucie limitu istnieje przez cały sezon, zarówno jeśli chodzi o seks, jak i przemoc. Rzadko kiedy te gagi są zarobione, a nawet są zabawne. W miarę jak serial staje się coraz mroczniejszy, te charakterystyczne ataki szoku stają się coraz bardziej bolesne. W szczególności przeciągnięta sekwencja, w której Homelander konfrontuje się ze swoją przeszłością, jest torturą pod wieloma względami.

Najlepsze historie, które można mashować

Chłopcy są MVP rozgrywek Chłopcy Sezon 4.

Butcher, Frenchie i Mother's Milk idą pod czarnym sztandarem z napisem: "TruthCon: Nie ma spisków ani zbiegów okoliczności."

Karl Urban, Tomer Capone i Laz Alonso w „Chłopcach”.
Źródło: Jan Thijs/Prime Video

Z Chłopcy próbując znaleźć bardziej przesadne sposoby udowodnienia, jak źli są Vought i Homelander (jak gdybyśmy mogli zapomnieć), większość scen z udziałem Vought i Siódemki wysysa życie z sezonu. Nawet dodanie nowych supersugestii, Siostry Sage (Susan Heyward) i Petardy (Valorie Carter), nie jest w stanie zmienić sytuacji; Rola Sage’a jako najmądrzejszej osoby na świecie jest frustrująco słaba, podczas gdy Petarda to kolejna prawicowa karykatura z niezdrowym oddaniem Homelanderowi.

Odczuwamy zatem ulgę, że sami Chłopcy mają w większości bardziej przekonujące historie. Przygotowując się do pokonania Voughta, Homelandera i Victorii Neuman, nasz tytułowy zespół jest bardziej podzielony niż kiedykolwiek. Hughie (Jack Quaid) zmaga się z kryzysem rodzinnym; Butcher (Karl Urban) ma sześć miesięcy życia i wykorzystuje je, by uratować młodego supe Ryana (Cameron Crovetti) ze szponów Homelandera; Mother’s Milk (Laz Alonso) zmaga się z presją utrzymania chłopców razem; i Starlight (Erin Moriarty), Frenchie (Tomer Capone) i Kimiko (Karen Fukuhara) muszą stawić czoła demonom ze swojej przeszłości, takim jak Homelander.

Każdemu zmaganiu się Chłopców towarzyszy spora część przejmujących uderzeń emocjonalnych – co jest mile widzianym wytchnieniem od konfliktu na większą skalę w serialu. Tutaj zmagają się z kwestiami odkupienia i przebaczenia. Czy to w ogóle możliwe, po tym wszystkim, co zrobili? A w przypadku Ryana, czy Butcher może go uratować, zanim zrobi coś, za co będzie musiał odpokutować?

Niektóre z tych historii charakteryzują się absurdalnymi zwrotami akcji, ale w większości rezonują. Lepsze jest przesadne ujawnienie z rzeczywistymi konsekwencjami niż Chłopcymilionowa wysyłka Tuckera Carlsona.

Niestety, w tym sezonie zwycięża to drugie podejście.

Pierwsze trzy odcinki Chłopcy Premiera sezonu 4 13 czerwca w Prime Video, nowy odcinek w każdy czwartek.

Tematy
Wideo Amazon PrimeZrodlo