Zack Snyder ujawnił dzisiaj Netflixowi, że jego Księżyc Rebeliantów filmy dostają cięcia reżyserskie – i nowe tytuły – Rebel Moon – Rozdział pierwszy: Kielich krwi I Rebel Moon – Rozdział drugi: Klątwa przebaczenia. Obydwa wydarzenia będą miały miejsce w serwisie Netflix już 2 sierpnia.

Oryginalne filmy nosiły tytuły Rebel Moon – część pierwsza: Dziecko ognia (zadebiutował 15 grudnia), a drugi nosił tytuł Rebel Moon – Część druga: Scargiver (który spadł 19 kwietnia). W sumie przyciągnęli ponad 95 milionów widzów na całym świecie według opublikowanej przez Netflix 10 najlepszych list przebojów, chociaż sam Snyder w wywiadzie z Joe Roganem uważa, że ​​część pierwszą obejrzało co najmniej 160 milionów widzów.

Do wersji reżyserskich wrzucono nowe ujęcia, z których jedno znajduje się powyżej. Nowe kawałki będą podobno zawierać prawie dodatkową godzinę treści, a każdy film będzie już ponad dwie godziny. Snydera Liga Sprawiedliwych który trafił do HBO Max w 2021 roku, pojawił się 4 godziny i 2 minuty do dwóch godzin oryginalnego filmu.

Część pierwsza występuje w roli Sofii Boutelli i Djimona Hounsou, a opowiada o pokojowym osadnictwie na skraju odległego księżyca, któremu zagraża tyrańska siła rządząca. Tam obcy żyjący wśród mieszkańców wioski staje się ich największą nadzieją na przetrwanie. Część druga przedstawia Korę Boutelli i ocalałych wojowników, którzy przygotowują się do obrony Veldt, ich nowego domu, wraz z jego ludem przed Królestwem.

Zrodlo