W tę niedzielę straż morska z Izar uratowała kolejnych 56 mieszkańców Afryki Subsaharyjskiej, w tym cztery kobiety, z dryfującej łodzi znajdującej się około 29 kilometrów na wschód od Gran Tarajal (Fuerteventura), natomiast straż morska z Concepción Arenal pomogła kolejnym 60 osobom, w tym pięciu kobietom i drobny.

Ta druga grupa została uratowana z statku Zodiak zlokalizowanego 111 kilometrów na północny wschód od Lanzarote po wezwaniu organizacji pozarządowej, a jej mieszkańcy są przewożeni do Puerto del Rosario, gdzie mają dobić około 15:50.

Salvamar Izar również udaje się do wspomnianego portu z 56 osobami, którym pomógł za pomocą pontonu i które cieszą się najwyraźniej dobrym zdrowiem. Szacuje się, że dotrą na miejsce około godziny 14:00 (czasu kanaryjskiego).

Ponadto Salvamento zmobilizował straż morską Talię po wykryciu łodzi przez Gwardię Cywilną około 27 kilometrów na południowy wschód od Gran Tarajal; ostrzeżenie otrzymano o godzinie 11:45 (czasu kanaryjskiego).

Z drugiej strony źródła Czerwonego Krzyża donoszą, że zwróciło uwagę ośmiu imigrantów z Afryki Północnej, którzy wczoraj wieczorem błąkali się po stolicy Puerto del Rosario i którzy donieśli, że cztery dni temu przybyli na wyspę łodzią, która opuściła Agadir w Maroku. , chociaż nie byli w stanie określić, kiedy przybyli.

Według źródeł ekip ratowniczych ośmiu imigrantów jest pełnoletnich i zostało przeniesionych do tymczasowego ośrodka opieki dla cudzoziemców na wyspie.Zrodlo