EKSKLUZYWNY: Wydawnictwo The Little, Brown Voracious ustaliło datę publikacji dwóch książek na jesień 2025 r., eksplorujących twórczy geniusz Quentina Tarantino przy tworzeniu filmów Pewnego razu w Hollywood I Bękarty wojny.

Książki zostały napisane przez Jaya Glenniego, a każda z nich będzie miała przedmowę napisaną przez Tarantino. Żarłoczny wiceprezes/wydawca Michael Szczerban nabył światowe prawa od Shane’a Salerno w The Story Factory.

Książki szczegółowo i szczegółowo omówią proces powstawania tych filmów, będący efektem godzin wywiadów, które Glennie przeprowadziła z Tarantino na temat tworzenia, pisania, obsady, tematów, efektów wizualnych, produkcji, ścieżki dźwiękowej, postprodukcji i światowych wydań kinowych obu filmów. filmy. Oprócz wywiadów Tarantino udostępnił Glennie swoje osobiste archiwa. Ponad 50 aktorów i ekipy dostarczyło także anegdoty i zdjęcia.

Książki będą zawierać niepublikowane dotąd osobiste zdjęcia, historie zza kulis, szkice scenariusza, notatki i zmiany, materiały dotyczące produkcji i lokalizacji, harmonogramy zdjęć i nie tylko – tworząc pełny obraz każdego filmu. Glennie napisała książki o kręceniu przełomowych filmów, m.in Wściekły byk I Łowca jeleni.

Pewnego razu w Hollywood zarobił na całym świecie 377 milionów dolarów i był nominowany do 10 Oscarów, w tym za najlepszy film, oraz Bękarty wojny zdobył osiem nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film, i zarobił w kinach na całym świecie 322 miliony dolarów.

Tarantino wciąż pracuje nad swoim dziesiątym i ostatnim filmem po tym, jak Deadline ujawnił, że został wyrzucony Krytyk Filmowyw którym Brad Pitt miałby powtórzyć swoją nagrodzoną Oscarem rolę Cliffa Bootha Pewnego razu. Pisanie książek odegra dużą rolę w postfilmowej przyszłości Tarantino, a autor ma już na swoim koncie dwa znakomite bestsellery. Jednym z nich była nowelizacja Pewnego razu w Hollywoodśledzony przez Spekulacje kinowe. To ostatnie było połączeniem teorii filmu i indoktrynacji Tarantino, aby w młodości chodził do kina z oceną R.

Brad Pitt na planie „Bękartów Wojny”

Jay’a Glenniego

„Mam w swojej kolekcji książki Jaya Glenniego, czytałem je i bardzo mi się podobały, zwłaszcza na temat tworzenia Łowca jeleni. Po prostu wiem, że nie ma lepszego faceta, który mógłby zgłębić moje filmy” – powiedział Tarantino. „Ja, moja obsada i ekipa uwielbialiśmy przeżywać na nowo tworzenie czasu Pewnego razu w Hollywood I Bękarty wojny z Jayem i wszyscy z niecierpliwością czekamy na ukończone książki. To dopiero początek, bo wiem, że Jay jest tak samo podekscytowany możliwością zapoznania się z innymi moimi filmami”.

Plan jest taki, że ostatecznie Glennie skompletuje bibliotekę filmów Tarantino.

„Jestem zaszczycona, że ​​mogę pisać o filmach największego reżysera mojego pokolenia, Quentina Tarantino” – powiedziała Glennie. „Po prostu nie mogę się doczekać, aż przeczytają je miliony fanów Quentina na całym świecie”.

Szczerban powiedział: „Jesteśmy podekscytowani możliwością stworzenia nowej serii książek, które zagłębiają się w geniusz filmowy Quentina Tarantino i dzielą się porywającymi widokami zza kulis jego kultowych filmów. Połączenie Jaya Glenniego z Tarantino to przełomowy moment w branży wydawniczej.”

Tarantino jest reprezentowane przez WME i prawnika Carlosa Goodmana.

Zrodlo