Robinhood, amerykańska usługa handlu kryptowalutami, znalazła się w obliczu problemów prawnych w USA. Na początku tego tygodnia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała „Zawiadomienie Wells” przeciwko Robinhood. Dzięki temu Robinhood dołączył do listy kilku innych firm kryptograficznych, które musiały stawić czoła SEC i wyjaśnić zawiłości swojej działalności biznesowej. Władze USA chcą mieć pewność, że obywatele zajmujący się aktywami cyfrowymi będą chronieni przed ryzykiem finansowym, jakie stwarzają te aktywa.

W Stanach Zjednoczonych zawiadomienie Wells oznacza, że ​​władze takie jak SEC planują podjąć działania prawne przeciwko podmiotowi, któremu zostało wydane, czyli w tym przypadku Robinhood. Z zawiadomienia wynika, że ​​po dochodzeniu SEC uzyskała podstawy, by sądzić, że Robinhood naruszył amerykańskie przepisy dotyczące papierów wartościowych.

„W dniu 4 maja 2024 r. firma Robinhood crypto (RHC) otrzymała „Zawiadomienie Wells” stwierdzające, że personel SEC poinformował RHC, że podjął „wstępne ustalenie”, aby zalecić SEC wszczęcie działań egzekucyjnych przeciwko RHC w związku z domniemanymi naruszeniami Ustawa o giełdzie papierów wartościowych z 1934 r., z późniejszymi zmianami”, powiedział oficjalny dokument opisujący rozwój.

Na razie czekamy na szczegółowe informacje na temat postępowania w tej sprawie.

„Potencjalne postępowanie może obejmować nakaz cywilny, publiczne postępowanie administracyjne i/lub postępowanie w sprawie zaprzestania działalności i może obejmować środki odwoławcze obejmujące nakaz, nakaz zaprzestania działalności, umorzenie, odsetki przed wydaniem wyroku, cywilne kary pieniężne oraz naganę, odwołanie i ograniczenie działalności” – zauważono w dokumencie.

Wielu krytykowało SEC za kontrolę sektora kryptowalut poprzez prowadzenie przeciwko nim batalii prawnych jedna po drugiej.

Wcześniej SEC wszczęła dokładne dochodzenia przeciwko mamutom kryptowalutowym, takim jak Binance i Coinbase, powołując się na kwestie prawne związane z ich działalnością biznesową.

Tymczasem Robinhood spodziewa się znacznego wzrostu zysków i współczynnika wzrostu. W lutym firma podobno ujawniła, że ​​przychody uzyskane z działalności związanej z handlem kryptowalutami wzrosły o 10 procent w porównaniu z rokiem poprzednim w czwartym kwartale, osiągając poziom 43 milionów dolarów (około 560 crore rupii).


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.Zrodlo