Niedziela, 9 czerwca 2024 r. – 21:26 czasu polskiego

DJAKARTA – Saudyjscy oficerowie organizujący pielgrzymkę (PPIH) wyślą pielgrzymów pielgrzymek do Arafah, aby rozpoczęli szczytową serię pielgrzymek 14 czerwca 2024 r. lub 8 Zulhijjah 14:45, zaczynając o 07:00 czasu polskiego. Przed wyjazdem do Arafata każde zgromadzenie musi upewnić się, że weszło do Ihram i zamierza odprawić hadżdż w swoich hotelach.

Przeczytaj także:

Procedury hadżdż dla kobiet miesiączkujących, nadal obowiązkowe Wukuf na Arafah

Opierając się na Przewodniku Manasik Hadżdż dla osób starszych opublikowanym przez Ministerstwo Religii, Widi Dwinanda, członkini Centrum Medialnego Ministerstwa Religii, stwierdziła, że ​​zgodnie z intencją Hajj ihram po oczyszczeniu się pielgrzymów, sunną jest oczyszczenie ciała poprzez kąpiel i ablucja, obcinanie paznokci, używanie perfum. Przewiń, aby uzyskać więcej informacji.

„Następnie ubierz się w ihram, a następnie odpraw modlitwę ihram obrzezania i zamierz się odprawić hadżdż” – wyjaśnił Widi Jakarta, cytowany w jego oświadczeniu z niedzieli 9 czerwca 2024 r.

Przeczytaj także:

Chronologia i fakty dotyczące indonezyjskich działaczy mediów społecznościowych aresztowanych przez arabską policję za sprzedaż nielegalnych promocji hadżdż

„Zwłaszcza w przypadku pielgrzymów starszych, słabych lub chorych zaleca się odbycie intencji hadżdż ihram w towarzystwie Isytirat (warunkowego ihram), aby przewidzieć możliwość pojawienia się przeszkód, które utrudnią odbycie pielgrzymki hadżdż” – kontynuował.

Widi Dwinanda jako Zespół Centrum Medialnego w Ministerstwie Religii

Przeczytaj także:

Ciągi modlitw Wukuf w Arafah w hadisach historii Sayyidiny Ali

Po zadeklarowaniu zamiaru ihram podczas hadżdż, pielgrzymów zachęca się do recytowania zikr, recytując talbiyah podczas podróży z Mekki do Arafah, a także modląc się.

W przypadku odzieży ihram dla osób starszych, szczególnie kongregacje płci męskiej muszą przeszkolić się pod okiem przewodnika grupy dotyczącego sposobu noszenia odzieży ihram, która jest wygodna i legalna zgodnie z fiqh, na przykład zapinania paska lub paska nad pępkiem, a następnie zwijania załóż tkaninę ihram tak, aby pasek nie był widoczny i używaj tkaniny ihram, która jest wygodna i nie krępuje ruchów nóg i ramion.

Należy pamiętać, że starsi pielgrzymi łatwo zapominają o rzeczach, które są zakazane podczas noszenia ubrań ihram, takich jak wymiana ubrań ihram na normalne ubrania. W tym kontekście powiedział, że jeśli osoby starsze zapomną, że są w ihram lub nie będą wiedziały, czego w ihram są zakazane, wówczas płacenie fidyah nie jest obowiązkowe.

„Taka jest opinia sekt Syafi’i i Hambali” – powiedział.

Aby wzmocnić rytuały pielgrzymki, oprócz samodzielnego studiowania za pomocą książek i materiałów źródłowych, które można pobrać w aplikacji superaplikacji Ministerstwa Religii Pusaka, pielgrzymi mogą zadawać pytania i konsultować się na temat rytuałów hadżdż z towarzyszącym im przewodnikiem kultowym w hotelu lub sektorze.

Powiedział, że przed szczytem zbliżającej się pielgrzymki, a dokładnie 5 Zulhijah lub 11 czerwca 2024 r., autobusy salawat chwilowo przestaną kursować. Dlatego od 5 do 8 Zulhijah lub kiedy zgromadzenie zaczyna wyjeżdżać do Arafah, wszystkie zbiorowe czynności związane z nabożeństwem odbywają się w hotelu.

„Zgromadzenie może w pełni odpocząć i przygotować się na szczyt pielgrzymki” – powiedział.

Oprócz tego pielgrzymi biorący udział w programie Murur, czyli mabicie (nocowaniu), który odbywa się poprzez przejście przez Muzdalifah po przejściu wukuf w Arafah, nie muszą się martwić o to, jak zdobyć kamyki na pielgrzymkę Dżumrah.

„PPIH zapewni wiernym kamyki, ponieważ zbór znajduje się w Arafah. Mashariq przygotował worki zawierające 70 kamyków. Ta ilość wystarczy na pielgrzymkę Dżumrah Aqobah do końca Nafar Tsani” – podsumował.

Następna strona

Należy pamiętać, że starsi pielgrzymi łatwo zapominają o rzeczach, które są zakazane podczas noszenia ubrań ihram, takich jak wymiana ubrań ihram na normalne ubrania. W tym kontekście powiedział, że jeśli osoby starsze zapomną, że są w ihram lub nie będą wiedziały, czego w ihram są zakazane, wówczas płacenie fidyah nie jest obowiązkowe.

Następna stronaZrodlo