Vivo X Fold 3 Pro został zaprezentowany w Chinach w marcu. Teraz podobno Vivo przygotowuje się do wypuszczenia składanego telefonu w Indiach. Chińska marka technologiczna nie potwierdziła jeszcze ram czasowych, ale nowy raport pokazuje, że zostaną one oficjalnie wprowadzone w przyszłym miesiącu. Vivo X Fold 3 Pro działa na procesorze Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Posiada wewnętrzny ekran AMOLED o przekątnej 8,03 cala i częstotliwości odświeżania do 120 Hz. Ma potrójną kamerę tylną marki Zeiss, maksymalnie 16 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci masowej.

MySmartPrice, cyt źródła branżowe, informuje, że Vivo X Fold 3 Pro zostanie zaprezentowany w Indiach na „początku czerwca”. Jeśli ten przeciek okaże się prawdziwy, będzie to pierwszy składany Vivo, który trafi na światowe rynki.

Poprzednie składane smartfony Vivo, takie jak Vivo Fold 2 i Fold+, ograniczały się do swojej ojczyzny. Vivo X Fold 3 Pro miałby konkurować z takimi modelami jak Samsung Galaxy Z Fold 5, OnePlus Open i Tecno Phantom V Fold w Indiach.

Tymczasem od niedawna telefon Vivo o numerze modelu V2330 pojawił się Geekbench z chipsetem Snapdragon 8 Gen 3, 16 GB RAM-u i Androidem 14. Uważa się, że ten telefon to globalna wersja Vivo X Fold 3 Pro.

Vivo X Fold 3 Pro zadebiutował w Chinach z systemem Android 14 z systemem OriginOS 4. Zawiera 8,03-calowy główny wyświetlacz E7 AMOLED o rozdzielczości 2K (2200 x 2480 pikseli) i 6,53-calowy (1172 x 2748 pikseli) wyświetlacz AMOLED na obudowie. Obydwa ekrany obsługują częstotliwość odświeżania do 120 Hz. Działa na układzie SoC Snapdragon 8 Gen 3, maksymalnie 16 GB pamięci RAM LPDDR5X i do 1 TB pamięci UFS 4.0. Jest wyposażony w chip obrazujący Vivo V3 i zawias z włókna węglowego posiadający certyfikat TUV Rheinland potwierdzający wytrzymałość na 500 000 zagięć.

Vivo przygotowało potrójny zestaw tylnych aparatów, składający się z 50-megapikselowego aparatu głównego w Vivo X Fold 3 Pro. Zarówno na zewnętrznym, jak i wewnętrznym ekranie znajdują się 32-megapikselowe aparaty do selfie. Ma stopień ochrony IPX8 w zakresie odporności na kurz i wodę i jest zasilany baterią litową o pojemności 5700 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 100 W i bezprzewodowego o mocy 50 W.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo