Asus ROG Ally X ma pojawić się w przyszłym miesiącu jako stopniowa aktualizacja ROG Ally 2023 od tajwańskiej firmy. Według raportu, konsola ta będzie zawierała godne uwagi ulepszenia niektórych komponentów oryginalnej przenośnej konsoli do gier Asusa, która zadebiutowała w zeszłym roku. Nadchodzący ROG Ally X będzie podobno wyposażony w ten sam 7-calowy wyświetlacz i procesor AMD, co w urządzeniu pierwszej generacji, oferując jednocześnie większą pamięć RAM i dłuższy czas pracy baterii, a także obsługę większych rozszerzeń pamięci masowej.

Firma drażniła się z pojawieniem się Asusa ROG Ally X w filmie na YouTube, w którym sugerowała, że ​​nadchodzące urządzenie będzie wyposażone w znaczące ulepszenia sprzętowe. W wywiadzie dla The Verge wiceprezes Asusa Shawn Yen potwierdzony że nowa przenośna konsola do gier pojawi się 2 czerwca i będzie wyposażona w znacznie większą baterię – najbardziej pożądane ulepszenie sprzętu – która może zapewnić co najmniej trzy godziny pracy na baterii.

Nadchodzący Asus ROG Ally X będzie także wyposażony w ponad 16 GB pamięci RAM, co stanowi ulepszenie w stosunku do konsoli pierwszej generacji. W międzyczasie Yen powiedział także w publikacji, że klienci będą mogli rozbudować ROG Ally X o większą pamięć SSD dzięki dłuższemu gniazdu M.2 2280 SSD — model 2023 ma gniazdo M.2 2230.

Tymczasem nie ma informacji, czy problemy zgłaszane przez klientów z czytnikiem kart SD zostały rozwiązane, ale The Verge podaje, że urządzenie zostanie wyposażone w przeprojektowaną płytę główną. W rezultacie element może być umieszczony dalej od otworów wentylacyjnych ROG Ally X.

Jak wynika z publikacji, firma wyposaży urządzenie w lepsze uchwyty i optymalizacje joysticków, spustów i pada kierunkowego. Oczekuje się, że inne specyfikacje, takie jak układ AMD Z1 Extreme, który zasila pierwszą generację ROG Ally i 7-calowy wyświetlacz, zostaną zachowane w ulepszonym modelu ROG Ally X, którego premiera planowana jest na przyszły miesiąc.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo