Brian Steel, prawnik reprezentujący Young Thug w procesie Georgia RICO, został zatrzymany i skazany na 20 dni więzienia po tym, jak odmówił ujawnienia, w jaki sposób dowiedział się o prywatnym spotkaniu sędziego, prokuratorów i jednego ze świadków stanowych, według do Konstytucja dziennika Atlanty.

Sędzia Ural Glanville, który przewodniczy rozprawie, wyraził pogardę dla Steel po tym, jak prawnik wielokrotnie odmawiał ujawnienia, w jaki sposób dowiedział się o spotkaniu. Steel został następnie skazany na 20 dni więzienia hrabstwa Cobb, które będzie odbywał przez następne 10 weekendów. Steel poprosił go, aby dzielił celę z Young Thugiem, aby mogli wspólnie pracować nad tą sprawą, na co sędzia Glanville wyraził zgodę.

Świadek Kenneth Copeland spędził wcześniej weekend w więzieniu po tym, jak odmówił składania zeznań pomimo otrzymania immunitetu uzależnionego od jego zeznań. W poniedziałek Copeland zgodził się zająć stanowisko po spotkaniu z sędzią i prokuratorami za zamkniętymi drzwiami.

Dowiedziawszy się o spotkaniu, Steel spotkał się z sędzią Glanvillem, utrzymując, że podczas spotkania Copeland był zmuszany i groził mu dodatkowy wyrok więzienia, i wezwał do unieważnienia procesu. „Chcę wiedzieć, dlaczego mnie tam nie było” – zapytał sędziego Steel.

Sędzia Glanville nazwał ujawnienie spotkania „takim naruszeniem świętości izb sędziowskich”.

Young Thug został aresztowany i oskarżony w maju 2022 r. w ramach obszernego, obejmującego 56 zarzutów aktu oskarżenia związanego z działalnością gangów i od tego czasu przebywa w areszcie. Jego proces oficjalnie rozpoczął się w listopadzie 2023 r. i ma potrwać do początku 2025 r., gdyż prokuratura zamierza wezwać ponad 200 świadków.Zrodlo