Wtorek, 11 czerwca 2024 – 22:01 WIB

Djakarta – Indonezyjski Minister Obrony Prabowo Subianto stwierdził, że Indonezja jest gotowa szukać pomocy w kilku aspektach dla narodu palestyńskiego, który stoi w obliczu katastrofy humanitarnej w Gazie.

Przeczytaj także:

Przemawiając na szczycie w sprawie Gazy, Prabowo potwierdził poparcie dla niepodległości Palestyny

Po pierwsze, stwierdziło Prabowo, Indonezja jest zaangażowana w zwiększanie datków na rzecz Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyny ​​(UNRWA).

„Znacznie zwiększymy nasz wkład w UNRWA (Agencję ONZ ds. Uchodźców Palestyny) i inną pomoc humanitarną” – powiedział Prabowo na konferencji wysokiego szczebla (KTT) „Wezwanie do działania: pilna pomoc humanitarna dla Gazy” lub „Wezwanie do działania: pomoc humanitarna w Strefie Gazy”, Jordania, wtorek, 11 czerwca 2024 r.

Przeczytaj także:

Władze prowincji DKI wezwą nastolatki, które naśmiewają się z palestyńskich dzieci w restauracjach typu fast food

VIVA Military: Izraelscy żołnierze ze 143 Dywizji (Dywizja Gazy)

Po drugie – kontynuował Prabowo – Indonezja wyśle ​​do Gazy więcej zespołów medycznych i szpitali polowych, a także jest gotowa wysłać statki szpitalne i w razie potrzeby uczestniczyć w wysłaniu pomocy drogą powietrzną (zrzuty) do Gazy.

Przeczytaj także:

Wyjaśnienia SMPN 216 Dżakarta dotyczące studentek, które stwierdziły, że jedzą mięso palestyńskich dzieci

„Jesteśmy również gotowi ponownie rozmieścić statki szpitalne, a także środki powietrzne, aby wysłać pomoc do Gazy metodą zrzutu” – powiedział Prabowo.

Kontynuowano kandydaturę prezydenta-elekta na wybory prezydenckie w 2024 r., po trzecie, Indonezja jest gotowa ewakuować 1000 pacjentów, którzy mają być leczeni w indonezyjskich szpitalach, i zostaną oni zawróceni do Gazy, gdy wyzdrowieją, a sytuacja w Gazie wróci do normy.

Po czwarte, Indonezja jest gotowa zapewnić opiekę pourazową i edukację dzieciom w Gazie i powróci, gdy sytuacja się ustabilizuje.

„Jesteśmy także gotowi do ewakuacji dzieci i sierot, aby zapewnić im opiekę pourazową i szkołę. I wrócić do Gazy, gdy sytuacja się unormuje” – powiedział Prabowo.

Chociaż Indonezja jest gotowa wspierać wszystkie te wysiłki i wnosić do nich wkład, przewodniczący generalny Partii Gerindra podkreślił, że rozwiązanie tego konfliktu jest rozwiązaniem dwupaństwowym.

„Tylko rozwiązanie dwupaństwowe Palestyna i Izrael będą mogły żyć obok siebie bezpiecznie i pokojowo, problem ten można rozwiązać” – stwierdził Prabowo.

W wydarzeniu Międzynarodowy Instytut Studiów Strategicznych (IISS) Podczas dialogu Shangri-La w Singapurze w ubiegłą sobotę Prabowo oświadczyło również, że Indonezja jest gotowa wysłać wojska pokojowe do Gazy w ramach wysiłków Indonezji na rzecz utrzymania pokoju i wsparcia natychmiastowego zawieszenia broni.

Poza tym Prabowo powiedział, że Indonezja jest gotowa wysłać personel medyczny, aby za zgodą wszystkich stron zapełnił potrzeby szpitali polowych w Gazie oraz ewakuuje, przyjmie i leczy około 1000 pacjentów z Gazy.

Następna strona

Po czwarte, Indonezja jest gotowa zapewnić opiekę pourazową i edukację dzieciom w Gazie i powróci, gdy sytuacja się ustabilizuje.

Następna stronaZrodlo