Poniedziałek, 10 czerwca 2024 – 00:41 WIB

Denpasara – Magazyn skroplonego gazu ziemnego (LPG) przy Jalan Cargo, No. 18 Denpasar na Bali został pochłonięty przez czerwonego koguta. Do pożaru, któremu towarzyszyły odgłosy wielokrotnych eksplozji, doszło w niedzielę 9 czerwca 2024 roku około godziny 06:00 WITA.

Przeczytaj także:

Pożar KM Umsini w porcie Makassar w PELNI gwarantuje, że nie ma ofiar

Pożar w magazynie detalicznym gazu CV. W wyniku zdarzenia Bintang Bagus Perkasa 18 osób doznało poważnych oparzeń. Ofiary eksplozji butli z gazem są leczone w pięciu szpitalach na Bali.

Według zeznań świadków, wcześniej widziano eksplozję. Następnie kilka osób wyskoczyło z płonącego magazynu gazu. Niedługo potem z magazynu gazu LPG zaczął wydobywać się gęsty dym.

Przeczytaj także:

Zdenerwowana policjantka z miasta Mojokerto pali męża w Aspolu

„Większość ofiar doznała poważnych oparzeń i była pracownikami magazynu, podczas gdy ofiary przebywały na intensywnej terapii w szpitalu” – powiedział szef działu public relations policji na Bali, komisarz Pol Jansen Avitus Panjaitan, w niedzielę 9 czerwca 2024 r.

Przeczytaj także:

Pożar hotelu w południowym Tangerang, zginęło 3 pracowników

Ogień wciąż się rozprzestrzenia, co utrudnia pracę strażaków. Płomienie czerwonego koguta przedostały się do magazynu materiałów budowlanych PT. Budynek Tratas Core Building zlokalizowany po zachodniej stronie magazynu gazu.

Około godziny 07:00 WITA na miejsce przyjechało 5 wozów strażackich, a pożar udało się opanować dopiero około godziny 10:30 WITA.

„Przyczyna pożaru jest nadal badana, a zespół Bidlabfor policji na Bali jutro sprawdzi przyczynę pożaru” – powiedział szef działu public relations policji na Bali, komisarz Pol Jansen Avitus Panjaitan.

W międzyczasie w szpitalu Surya Husada w Ubung Kaja w Denpasar leczono 3 ofiary oparzeń, mianowicie Yoga Wahyu Pratama (24/mężczyzna), M. Umar Effendi (34/mężczyzna) i Edi (34/mężczyzna) mężczyzna). Cała trójka pochodzi z Banyuwangi na Wschodniej Jawie.

Następnie ofiary zostały skierowane do odpowiednich szpitali: Wiri Sumardi (35/mężczyzna), Ahmad Tamyis Mujaki (25/mężczyzna), Danu Sembara (31/mężczyzna) i Suherminadi (47/mężczyzna)). Ofiara pochodziła z Denpasar.

W międzyczasie w szpitalu Wangaya o imieniu Katiran leczona jest 1 ofiara, a w szpitalu Bali Med Denpasar dwie osoby, mianowicie Yudi i Diki.

Pozostałe ofiary zostały przewiezione do szpitala ogólnego prof. Ngorah Sanglah w Denpasar, odpowiednio, Eko Budi Santoso, Robiaprianus Amput, Ernus, Yolla Aldy, Mohamad Sofyan, Yudis Aldyanto, Purwanto i Didik Suryanto.

Następna strona

„Przyczyna pożaru jest nadal badana, a zespół Bidlabfor policji na Bali jutro sprawdzi przyczynę pożaru” – powiedział szef działu public relations policji na Bali, komisarz Pol Jansen Avitus Panjaitan.

Następna stronaZrodlo