Ostrzeżenia pogodowe zostały spełnione i Burze uderzyły z dużą siłą w poniedziałkowe popołudnie i wieczór w regiony północno-zachodnie, Altiplano i Vega del Segura.

Całkowita liczba zarządzał sprawami przez Centrum Koordynacji Kryzysowej 1-1-2 w związku z deszczami i burzami 324.

Przyjechały służby ratunkowe prawie 400 połączeńdla przedmiotów pokrewnych, zwłaszcza w przypadku ratunków wodnych (92) i przeszkód na drodze (83).
Najbardziej dotknięte gminy byli Wieże Cotillas (104 numery), Murcja (98), Molina (23) r Calasparra (22).
Cztery brygady z Jednostki Obrony Przeciwpożarowej Lasów (UDIF) i strażacy z Konsorcjum ds. Gaszenia i Ratownictwa Pożarowego przeniosły się w nocy do Las Torres de Cotillas.

Nie ma doniesień o poważnych obrażeniach ciała związanych z tymi zdarzeniami, chociaż w niektórych przypadkach osoby uratowane z pojazdów wykazywały oznaki hipotermii, ale jak dotąd żaden przypadek nie był poważny.

Trąby wodne wystąpiły w Moratalla, Calasparra i Yecla, w wielu przypadkach towarzyszył im grad, a po ósmej po południu konieczne było uruchomienie Planu Powodziowego Inumur w jego fazie 1.
Państwowa Agencja Meteorologiczna (Aemet) przewiduje na wtorek, 11 czerwca, zachmurzone niebo, któremu będą towarzyszyły przelotne opady deszczu, lokalnie silne, a w drugiej połowie dnia w głębi kraju burze.Zrodlo