Środa, 12 czerwca 2024 – 02:24 WIB

Dżakarta – Jako podejrzanych o oszustwa wobec rolników uznano małżeństwo, policjantkę i jej męża, którzy zostali zwolnieni z policji. Tymczasem metodą sprawcy było obiecanie, że dzieci rolnika będą mogły ukończyć szkołę i zostać funkcjonariuszkami indonezyjskiej policji krajowej (Polri) w charakterze policjantek.

Przeczytaj także:

Policjantka i jej mąż aresztowani za oszukanie syna rolnika, aby został członkiem policji

Komisarz M. Syahduddi, szef policji metra w Zachodniej Dżakarcie (Jakbar), powiedział, że dwóch podejrzanych zostało zatrzymanych, ponieważ wyrządzili ofierze straty rzędu setek milionów rupii.

„Zatrzymaliśmy dwóch podejrzanych” – powiedział Syahduddi reporterom we wtorek, 11 czerwca 2024 r.

Przeczytaj także:

4 Policja w Bitung Pobita ludność, dopóki nie zostanie pobita, interweniuje Propam

Tymczasem mężem i żoną wymienieni jako podejrzani byli funkcjonariusze policji: Asep Sudirman (AS) i Aiptu Heni Puspitaningsih (HP). Obaj są przetrzymywani w areszcie policyjnym metra w zachodniej Dżakarcie (Rutan).

Jak dodał, śledczy przeprowadzili początkowo badanie małżeństwa. Po przeprowadzeniu oględzin i uznaniu, że dowody są wystarczające, aby uwzględnić elementy kryminalne, obu natychmiast uznano za podejrzanych.

Przeczytaj także:

Demokraci wzywają emerytowanego generała policji do kandydowania w wyborach gubernatorskich w Maluku w 2024 r.

Szef jednostki dochodzeniowo-śledczej policji metra w Zachodniej Dżakarcie, AKBP Andri Kurniawan, wyjaśnił, że dwóch podejrzanych jest nadal przesłuchiwanych w celu zbadania sprawy rzekomych oszustw wobec rolników przy użyciu metody obiecywania swoim dzieciom, że zostaną policjantkami.

„W sprawie dwóch podejrzanych nadal prowadzone jest szczegółowe dochodzenie” – powiedział Andri Kurniawan.

W tym przypadku rolnik Carlim Sumarlin (56 l.) z wioski Wanakerta w dystrykcie Purwadadi w regencji Subang na Jawie Zachodniej został oszukany przez funkcjonariuszy policji, aby jego dziecko mogło przejść rejestrację policjantek.

Carlim przyznał, że zapłacił 598 milionów rupii, aby jego córka Teti Rohaeti mogła zostać policjantką.

Szef działu public relations w Polda Metro Jaya, Kombes Ade Ary Syam Indradi, wyjaśnił, że policjantka o inicjałach YFN została zwolniona za sfałszowanie tajnego telegramu (TR).

„Wówczas Siostra YFN również została PTDH (niehonorowo zwolniona) w 2017 r. Jakiego incydentu dokonała Siostra YFN? Było to wysłanie fałszywego tajnego telegramu, a wiadomość rozeszła się w wyniku tej wirusowej wiadomości, została przeprowadzona przez organy ścigania ”- powiedział Ade Ary we wtorek 11 czerwca 2024 r.

Mąż i żona (pasutri), policjantka i jej mąż, którzy zostali wyrzuceni z policji, zostali uznani za podejrzanych o oszustwo wśród rolników, obiecując ich dziecku, że zostanie policjantką (Polwan), wtorek, 11 czerwca 2024 r.

Ade Ary powiedział, że inną stroną zaangażowaną w tę sprawę był AS, czyli Asep Sudirman, który został zwolniony z pracy w Policji Krajowej w 2004 r. w związku ze sprawą narkotykową.

„Więc w związku z tym incydentem nie zarejestrowaliśmy się w oficjalnej komisji, ale w przypadku osób prywatnych. Wyjaśniliśmy, że firma Brother AS została poddana terapii PTDH w 2004 r. i było to związane ze sprawą narkotykową firmy Brother AS. Incydent ten rzekomo miał miejsce w 2016 r.” – powiedział. .

Następnie, powiedział, był jeszcze inny funkcjonariusz policji, który nadal był objęty procesem dotyczącym kodeksu etycznego, a mianowicie Aiptu Heni Puspitaningsih (HP).

„To HP Aiptu jest członkiem Polda Metro Jaya i jest rozpatrywane pod kątem rzekomego naruszenia kodeksu etyki zawodowej. Zobowiązanie jest jasne, zostaną zastosowane najsurowsze sankcje” – podkreślił Ade Ary.

Następna strona

W tym przypadku rolnik Carlim Sumarlin (56 l.) z wioski Wanakerta w dystrykcie Purwadadi w regencji Subang na Jawie Zachodniej został oszukany przez funkcjonariuszy policji, aby jego dziecko mogło przejść rejestrację policjantek.

Następna stronaZrodlo