Senator Grace Poe (zdjęcie pliku z Senatu BIBO NEW SPAIN / PRIB)

MANILA, Filipiny — Nadmierne wydatki potrzebne do zwalczania nielegalnych filipińskich zagranicznych operatorów gier hazardowych (Pogo) skłoniły senator Grace Poe do ponownego wezwania do wprowadzenia stałego zakazu działalności tych firm w kraju.

Poe, nowy przewodniczący senackiego panelu ds. finansów, powiedział, że „skala i zakres” nielegalnych operacji Pogo w kraju stały się przerażające i kosztowne dla Filipińczyków.

„Na każdą operację przeciwko Pogo rząd wydaje miliony na potrzebny personel, żywność i schronienie dla uratowanych, deportację osób niepożądanych, prowadzenie spraw sądowych i inne powiązane wydatki” – wyjaśnił Poe.

Poe podając przykład, powiedział, że niedawno odkryte centrum Pogo w Porac w stanie Pampanga, gdzie uratowano ponad 190 Filipińczyków i obcokrajowców, było zbyt duże. Operacja objęła ogromny i złożony obszar.

Dlatego też władze muszą poświęcić ponad tydzień na inspekcję całego obiektu.

W ten sposób podkreśliła swoje wezwanie do „zdecydowanej polityki zakazującej Pogo”.

„To nie tylko trwale położy kres ich nielegalnej działalności, ale także ograniczy wykorzystanie zasobów rządowych, które w przeciwnym razie mogłyby zostać wydane na pożyteczne usługi społeczne dla naszych obywateli” – powiedział Poe.

„Widzieliśmy wystarczająco dużo: Pogo wyrządzili nam więcej szkody niż pożytku” – podsumowała.

Jeszcze przed tym wezwaniem Poe ubolewał nad pozorną niezdolnością rządu do wykorzenienia przestępstw związanych z Pogos.

Powiedziała, że ​​niezdolność Filipin do powstrzymania przestępstw związanych z Pogo będzie „kpiną z naszych praw” i utrwali cykl wyzysku i znęcania się nie tylko wobec Filipińczyków, ale także ich cudzoziemskich ofiar”.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się pomyślnie.Zrodlo