W zeszłym miesiącu Google w końcu udostępnił użytkownikom iPhone’a pakiet narzędzi do edycji zdjęć AI w Zdjęciach Google.

Podczas konferencji WWDC 2024 firma Apple ogłosiła, że ​​kilka funkcji fotograficznych opartych na sztucznej inteligencji – w tym popularne narzędzie Magic Eraser – będzie teraz wbudowanych bezpośrednio w system iOS 18.

Narzędzie do czyszczenia

Wersja Apple Magic Eraser nazywa się Clean Up i działa prawie tak samo jak narzędzie Google.

Użytkownik musi po prostu otworzyć aplikację Zdjęcia, przejść do zdjęcia, a następnie zakreślić lub zaznaczyć osobę lub obiekt, który jest niechciany na zdjęciu, za pomocą narzędzia Oczyszczanie. Narzędzie do gumki Apple usunie element ze zdjęcia i sprawi, że edycja będzie niezauważalna przez sztuczną inteligencję. Będzie wyglądać, jakby tej osoby lub obiektu nigdy nie było na zdjęciu.

Zmienna prędkość światła

Wyszukiwanie w języku naturalnym

Kolejną ważną funkcją multimedialną AI, która pojawi się w aplikacji Zdjęcia, ogłoszoną podczas WWDC 2024, jest wyszukiwanie w języku naturalnym. To narzędzie naprawdę ułatwi znajdowanie konkretnych zdjęć i filmów w czasach, gdy fotografujemy i filmujemy wszystko.


Źródło: Apple

Zasadniczo wyszukiwanie w języku naturalnym umożliwia użytkownikom wyszukiwanie określonego zdjęcia lub filmu poprzez wpisanie dokładnie tego, czego szukają w swoim języku naturalnym.

ZOBACZ TEŻ:

WWDC 2024: Genmoji pozwala tworzyć własne emoji za pomocą „Apple Intelligence”

Nie musisz wpisywać niezręcznych słów kluczowych i mieć nadzieję, że multimedia zostaną wyświetlone na podstawie nazwy pliku, tagu, a nawet tekstu znalezionego na zdjęciu. Jeśli użytkownik szuka zdjęcia przedstawiającego jego dziecko łapiące świetliki na polu, może wpisać dokładnie to, a sztuczna inteligencja Apple znajdzie zdjęcia i nawet filmy przedstawiający ich dziecko łapiące świetliki na polu. Przyda się to nie tylko rodzicom szukającym starych zdjęć rodzinnych, ale także filmowcom, fotografom i innym twórcom szukającym konkretnych ujęć.

Firma Apple ogłosiła, że ​​w najnowszej aktualizacji iOS 18 pojawi się sporo funkcji związanych ze sztuczną inteligencją. Jednak te związane ze zdjęciami i filmami wydają się być najbardziej przydatne na co dzień i na które szczególnie czekamy.Zrodlo