W sumie 186 pracowników zagranicznych i filipińskich zostało uratowanych 4 czerwca 2024 r. z innego rozległego filipińskiego kompleksu operatora gier offshore (Pogo) w Porac w stanie Pampanga. INQUIRER plik zdjęcie / Jun Malig

MANILA, Filipiny – Dyrektor Biura Prowincjonalnego Policji w Pampanga (PPO) został zwolniony ze stanowiska w związku z toczącym się dochodzeniem w sprawie nalotu na centrum filipińskiego Offshore Gaming Operator (Pogo) w mieście Porac w tej prowincji.

Komenda Wojewódzka Policji (PRO) 3 dyrektor bryg. Gen. Jose Hidalgo powiedział we wtorek, że szef Pampanga PPO, płk Levi Hope Basilio, odczuł ulgę, „aby utorować drogę do uczciwego i bezstronnego śledztwa w związku z nalotem Pogo w Porac”.

CZYTAĆ: Nalot Pogo w Pampanga przyniósł podejrzane chińskie mundury wojskowe i przypinki

„Wczoraj (10 czerwca) został zwolniony” – powiedział Hidalgo INQUIRER.net w wiadomości Viber za pośrednictwem Biura Informacji Publicznej PRO 3.

W zeszłym tygodniu PAOCC i współpracownicy filipińskiej policji krajowej przeprowadzili nalot, w wyniku którego „zatrzymano” ponad 190 osób na terenie kompleksu Pogo przy Friendship Highway w Angeles City.

PAOCC stwierdziło, że jego działanie wynika z nakazu wydanego przez sędziego przewodniczącego Marię Belindę Ramę z Okręgowego Sądu Próbnego w Malolos, oddział 14, przeciwko funkcjonariuszom i pracownikom Lucky South 99, który zdaniem komisji jest „największym obiektem w Pampanga ze zgłoszoną całkowitą liczbą składający się z 46 budynków, w tym willi i innych obiektów, a także pole golfowe.”

Nakaz został wydany w następstwie raportu otrzymanego przez PAOCC od poufnych informatorów, w którym szczegółowo opisano, w jaki sposób cudzoziemka była przedmiotem handlu ludźmi na tym obszarze w celach seksualnych, a cudzoziemcy płci męskiej byli torturowani.

W następstwie nalotu PAOCC znalazł w poniedziałek w akademikach, willach i biurach placówki coś, co wyglądało na chińskie mundury wojskowe i przypinki.

Poza tym rzecznik PAOCC Winston John Casio powiedział, że władze znalazły także karty identyfikacyjne cudzoziemca noszące różne nazwiska, wśród tego, co określił jako „dużą liczbę niepokojących odkryć” na terenie kompleksu.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Zrodlo