Japoński animator i reżyser Kenji Kamiyama zadebiutował w Annecy w towarzystwie Andy’ego Serkisa we wtorek, prezentując 20-minutową zapowiedź nadchodzącego filmu anime Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów.

Ekstrakt spotkał się z entuzjastyczną reakcją publiczności animacyjnej zgromadzonej w festiwalowej sali Grand Bonlieu, mieszczącej 1000 scen.

Serkis, którego kariera na zawsze będzie spleciona z klasykiem fantasy JRR Tolkiena poprzez rolę Golluma w filmie Petera Jacksona Władca Pierścieni trylogia i Hobbit, nie jest bezpośrednio zaangażowany w produkcję anime, ale udał się do Annecy, aby przedstawić materiał filmowy i moderować panel po projekcji.

„Jesteście pierwszymi ludźmi, którzy to widzą” – powiedział Serkis.

Pochodzący z New Line Cinema i Warner Bros. Animation, Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów zagłębia się w krótki epizod z oryginalnego dzieła Tolkiena, opowiadający o wojnie pomiędzy Rohanem a Dunlendingami, skupiając się na córce króla Rohanu Helma Hammerhanda, samotnej ocalałej z rzezi.

To pierwszy raz, kiedy adaptacją LOTR kieruje postać żeńska. W oryginalnej książce nie została nazwana, w adaptacji anime nazywała się Hèra, a głosu podkładała jej Gaia Wise.

Na scenie do Kamiyamy i Serkisa dołączyła zdobywczyni Oscara producentka Philippa Boyens (Władca Pierścieni I Hobbit trylogie), producent Joseph Chou (Łowca androidów: Czarny Lotos serial telewizyjny) i dyrektor wykonawczy Warner Bros. Jason Demarco.

Kamiyana, której poprzednie filmy anime obejmują m.in Łowca androidów: Czarny Lotospowiedział, że zainspirowały go zarówno książki Tolkiena, jak i filmy Petera Jacksona i Fran Walsh, opisując siebie jako zagorzałego fana tego ostatniego.

Na dobry początek wydarzenia Boyens ogłosił, że Jackson i Walsh byli EP-kami przy produkcji. Żadne z nich nie było obecne, ale Jackson pojawił się na początku wydarzenia w krótkim filmie, w którym opowiedział o projekcie.

Film, który jest obecnie produkowany w tokijskiej firmie Sola Entertainment, będzie dystrybuowany w kinach na całym świecie przez Warner Bros. Pictures 13 grudnia 2024 r.

Zrodlo