MacOS 15, obecnie oficjalnie znany jako Sequoia, trafi do użytkowników komputerów Mac jesienią tego roku.

Firma Apple ogłosiła nowe oprogramowanie i nazwę na konferencji WWDC 2024 — i ujawniła, że ​​po raz pierwszy Apple umożliwia dostęp do iPhone’a z poziomu komputera.

Zanurzmy się w tych najważniejszych nowych funkcjach:

MacOS 15 ma funkcję dublowania iPhone’a

„Dzięki dublowaniu iPhone’a na komputerze Mac widzę, co jest na moim iPhonie, a także mogę nim sterować” – zachwycał się tata Apple i starszy wiceprezes Craig Federighi.

Pokazał, że wystarczy kliknąć ikonę w stacji dokującej, a na pulpicie komputera Mac pojawia się ekran iPhone’a. Na tym ekranie będą dostępne wszystkie aplikacje na Twoim iPhonie, podczas gdy sam iPhone będzie bezpiecznie zablokowany.

Zmienna prędkość światła

Dzięki tej funkcji ciągłości możesz nawet odpowiadać na powiadomienia z aplikacji iPhone’a na komputerze Mac; dobra wiadomość dla tych z nas, którzy zawsze zostawiają telefony po drugiej stronie pokoju.

A co najważniejsze, możesz przeciągać i upuszczać pliki między komputerem Mac a lustrzanym iPhonem.

ZOBACZ TEŻ:

Wszystko ogłoszone na WWDC 2024, od iOS 18 po Apple Intelligence

MacOS 15 może układać okna w kafelki

Masz zbyt wiele otwartych aplikacji na komputerze Mac? Chcesz zobaczyć je wszystkie podczas pracy? MacOS Sequoia będzie teraz automatycznie je układał — funkcja, która wcześniej wymagała narzędzi innych firm.

Przeciągnij okno na krawędź ekranu, a ono zasugeruje jego umiejscowienie – ujawnił Federighi.

MacOS 15 ulepsza FaceTime i hasła

FaceTime otrzymuje aktualizację także w Sequoia, z większą liczbą teł, które wyglądają bardziej realistycznie — przy użyciu, jak Federighi, technologii „wiodącej w branży segmentacji Apple”.

Oprogramowanie zawiera także nową aplikację o nazwie Passwords, stanowiącą wyzwanie Apple dla usług takich jak LastPass i Okta. Wcześniej hasła były przechowywane w pęku kluczy. Dostępne są także aktualizacje przeglądarki Safari (która ma funkcję podsumowania strony „Najważniejsze”) i aplikacji Mail dla zagorzałych użytkowników komputerów Mac, którym się podobają.

Wszystkie ogłoszone funkcje „Apple Intelligence” będą dostępne w systemie MacOS 15, aczkolwiek w wersji beta, od jesieni tego roku.Zrodlo