Co roku w Internecie pojawia się zupełnie nowy język.

W zeszłym roku ijbol i „służąca cipka” zyskały na znaczeniu na osi czasu, a jak dotąd rok 2024 ożywił Yap i Pookie. Jeśli nie oddałeś swojego życia TikTokowi i X/Twitterowi lub nie masz kogoś, kto to zrobił, nadążanie za zawrotnym tempem internetowego slangu może być trudne.

Ale nie martw się: oto kilka kluczowych słówek internetowych z określonego roku.

ZOBACZ TEŻ:

„Pookie” to coś więcej niż imię dla zwierzaka. Nowe ulubione słowo TikToka ma swoje korzenie w bogatej historii kulturowej.

Nieudane małżeństwo

Wokół entuzjazm internetu Pretendentzy, a konkretnie małżeństwo tenisisty Arta (Mike Faist) i jego trenera Tashiego (Zendaya), ponownie zainteresowało się słowem, które po raz pierwszy zyskało popularność w Internecie: nieudane małżeństwo. Pomyśl o małżeństwie Shiva (Sarah Snook) i Toma (Matthew Macfadyen) w serialu HBO Dziedziczenie. Słowo „nieudane małżeństwo” oznacza dokładnie to, co brzmi: małżeństwo w fazie swobodnego upadku, ale para i tak decyduje się pozostać razem.

Najlepsze historie, które można mashować

Przeszklenie

Być może jedno z bardziej niszowych słów, które zyskuje popularność w Internecie, „przeszklenie” odnosi się do przesadnego czegoś. Według Poznaj swoje memypojawił się po raz pierwszy na Discordzie w 2021 r., zanim stał się popularny na Twitchu w 2022 r., ale dopiero w ciągu ostatnich kilku lat termin ten przeniósł się do TikTok, udostępniając go szerszej publiczności.

Pookie

Dzięki Campbellowi i Jettowi Puckettowi, parze TikTok z południa, termin „czuły” powrócił w znaczący sposób w 2024 roku. Wierzcie lub nie, ale w tym roku wydarzyło się „Wyglądasz niesamowicie dzisiaj wieczorem, Pookie”. Choć termin ten pojawiał się w TikToku od 2020 r., ujmujące naleganie Jetta, aby nazywać swoją żonę „pookie”, sprawiło, że trafiło ono do głównego nurtu.

Chociaż pookie jest zwykle używany jako wołacz, taki jak kochanie lub kochanie, fandomy zaczęły używać go do opisywania swoich ulubieńców. Na przykład obecnie często można spotkać w Internecie osobę, która mówi: „Glen Powell to głupek”. Język w Internecie stale się rozwija.

Szczekać

W 2024 roku nie będziesz gadał, gadał, gadał ani gadał; tak. Yapping odnosi się do nadmiernego lub długiego mówienia. Ci, którzy nie mogą przestać ujadać, to ujadacze. Ci, którzy są wyjątkowo online, uwielbiają szczekać i identyfikować się jako yaperzy. Czasownik początkowo odnosił się do małego psa, a następnie przekształcił się w czasownik opisujący wysokie szczekanie psa, ale w XIX wieku odnosił się już do rozmowy ludzi.Zrodlo