Środa, 12 czerwca 2024 – 03:24 WIB

Dżakarta – Badacz polityki publicznej w Instytucie Rozwoju Polityki i Partnerstwa Lokalnego (IDP-LP), Riko Noviantoro, stwierdził, że ustawa nr 17 z 2014 r. dotycząca MPR, DPR, DPRD i DPD (UU MD3) naprawdę wymaga przeglądu. Bo według niego wyzwania dynamiki politycznej, przed którymi staniemy w przyszłości, będą coraz trudniejsze.

Przeczytaj także:

Utrzymanie bezpieczeństwa narodowego przed terroryzmem, BNPT proponuje DPR dodatkowy budżet

„Rzeczywiście najlepiej jest dokonać rewizji ustawy MD3, biorąc pod uwagę, że zewnętrzna dynamika polityczna zmienia się i doświadcza wielu zmian, a dynamika polityczna w przyszłości będzie trudna” – stwierdził Riko w swoim oświadczeniu z wtorku, 11 czerwca 2024 r.

Zespół budynków MPR DPR i DPD

Przeczytaj także:

Samolot, na którym znajdował się wiceprezydent Malawi, został całkowicie zniszczony, wszyscy pasażerowie zginęli

Riko stwierdziła, że ​​ustawa MD3 jest instrumentem polityczno-prawnym pozwalającym na bardziej precyzyjne utrzymanie wahadła władzy, szczególnie w funkcji ustawodawczej, budżetowej i nadzorczej. Wiadomo, że rząd na lata 2024-2029 będą sprawować Prabowo Subianto i Gibran Rakabuming Raka jako wybrana para Prezydenta i Wiceprezydenta Republiki Indonezji.

„Jak uczynić DPR RI i MPR RI konstruktywnymi i strategicznymi partnerami dla władzy wykonawczej” – powiedział.

Przeczytaj także:

tvOne współpracuje z Apkasi, dociera do wiadomości regionalnych i krajowych

Dlatego Riko stwierdziła, że ​​potrzebny jest mąż stanu, który będzie kierował tymi dwiema instytucjami, czyli DPR RI i MPR RI na lata 2024–2029. Zatem – powiedział – w toku dyskusji nad nowelizacją ustawy MD3, która jest uwzględniona w krajowym programie legislacyjnym na rok 2024 (Prolegnas), ustalono skład kierownictwa DPR i kierownictwa MPR.

„Jeśli chodzi o nazwisko kandydata na przewodniczącego, lepiej śledzić nowelizację ustawy MD3. Najważniejsze to mieć cechy męża stanu. „Istotnie, bardzo właściwe jest, aby postać przewodniczącego DPR i przewodniczącego MPR miała charakter męża stanu, a nie była jedynie symbolem i reprezentacją większości partii politycznej” – wyjaśnił.

Dyrektor Generalny PSSI, Erick Thohir

Współpraca z samorządem regionalnym w zakresie rozwoju młodzieży, PSSI jest doceniana

Były członek Komitetu Wykonawczego PSSI, Hasani Abdulgani, z zadowoleniem przyjął politykę rządu, która będzie wspierać PSSI w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej.

tytuł_img

VIVA.co.id

12 czerwca 2024 rZrodlo