Wtorek, 11 czerwca 2024 r. – 10:50 WIB

Chiny – Build Your Dream, czyli BYD to marka technologiczna, która kilka lat temu rozwinęła skrzydła w branży motoryzacyjnej. Huawei poszedł w ślady sukcesu, który rozpoczął produkcję samochodów elektrycznych.

Przeczytaj także:

Premiera elektrycznego SUV-a Porsche w Indonezji – taka jest cena

Jednym z pierwszych produktów Huawei na rynku światowym jest SF5, który powstał w wyniku współpracy z Grupą Seres jako marką pojazdów elektrycznych pod patronatem DFSK.

Przeczytaj także:

Nissan zaprzestanie produkcji samochodów benzynowych

Współpraca trwała do momentu utworzenia nowego oddziału o nazwie Aito. Po raz pierwszy narodziły się dwa SUV-y (Sport Utility Vehicles), a mianowicie Aito M7 i M9.

Co więcej, Huawei współpracuje także z wieloma innymi markami motoryzacyjnymi z Chin, takimi jak BAIC (Beijing Automotive Industry Holding) z produktem Stelato X4, czy Chery Auto z produktem Luxeed S9.

Przeczytaj także:

Mercedes-Benz nie chce zmuszać Amerykanów do kupowania samochodów elektrycznych

Oznacza to, że sposób wejścia Huawei do branży motoryzacyjnej bardzo różni się od sposobu wejścia BYD, który jest samodzielny i nie angażuje innych marek w tej samej dziedzinie.

Tak naprawdę BYD może stać się jednym z największych producentów akumulatorów, dzięki czemu jego komponenty do magazynowania energii elektrycznej będą wykorzystywane przez wiele innych marek.

Jednak w obliczu coraz bardziej zaciętej konkurencji Huawei w rzeczywistości przeprowadza ataki, poniżając swoich konkurentów. Zostało to przekazane przez dyrektora ds. rozwiązań inteligentnych samochodów w Huawei, Yu Chendong, na forum publicznym w Shenzhen.

Według niego BYD może stać się obecnym królem samochodów elektrycznych ze względu na swoją zaletę, jaką jest możliwość sprzedaży produktów po niskich cenach bez priorytetowego traktowania jakości. Różni się od tego, co firma robi dla rynku globalnego.

„BYD jest numerem jeden w trudnej konkurencji, ponieważ jej koszty są bardzo niskie. „Nie jesteśmy dobrzy w konkurowaniu bardzo niskimi cenami” – stwierdził, podsumowując różne chińskie media, cytowane we wtorek, 11 czerwca 2024 r.

Tymczasem zdaniem Chendonga Huawei arogancko stwierdził, że jego firma lepiej konkuruje pod względem wartości, inteligencji, luksusu, komfortu, bezpieczeństwa i wysokiej jakości.

Sarkazm ze strony najwyższych urzędników tej firmy technologicznej stał się wirusowy w cyberprzestrzeni, aż w końcu Li Yunfei, menedżer ds. public relations marki BYD, wypowiedział się niedawno za pośrednictwem wideo na Weibo.

„Osobiście bardzo szanuję Huawei. „Ale czuję, że jeśli pan Yu będzie mógł dokonywać mniejszej liczby porównań, czy to na konferencjach prasowych, czy na forach publicznych, to polubi go więcej osób, a marka Huawei również zyska punkty” – powiedział Yunfei.

Według niego jego konkurenci również robią to samo, a mianowicie konkurują niskimi cenami sprzedaży. Ponieważ od ubiegłego roku firma dokonała znacznych obniżek cen.

BYD nawet nie przejmuje się coraz bardziej zaostrzoną konkurencją, szczególnie w wielu krajach, które mają obecnie własne regulacje. Jednym z nich są Stany Zjednoczone, a za nimi pójdą państwa europejskie.

Poza tym marka z siedzibą w Shenzhen otwiera także swoje drzwi tak szeroko, jak to możliwe, dla innych marek, które chcą współpracować przy użyciu jej technologii, np. baterii, ale nadal konkurować w tym samym segmencie.

„Zapraszamy inne marki do wystawiania swoich samochodów na naszym stoisku i rywalizacji z naszymi na tej samej scenie” – podkreślił.

Następna strona

Jednak w obliczu coraz bardziej zaciętej konkurencji Huawei w rzeczywistości przeprowadza ataki, poniżając swoich konkurentów. Zostało to przekazane przez dyrektora ds. rozwiązań inteligentnych samochodów w Huawei, Yu Chendong, na forum publicznym w Shenzhen.

Następna stronaZrodlo