Nuria Vilarrubla, srebro w C1 w Pucharze Świata w Augsburgu

Hiszpanka Nuria Vilarrubla zdobyła srebro w kajakowym finale Pucharu Świata w slalomie kajakowym rozgrywanym w niemieckim mieście Augsburg, zajmując drugie miejsce w zawodach. Zwycięstwo przypadło aktualnej mistrzyni olimpijskiej, Australijce Jessice Fox, z rekordem 110,68. Vilarrubla zakończył mecz z wynikiem 118,73, mając niewielką przewagę nad Andorką Mónicą Dorią (119,19).

Kajakarz z La Seu został niedawno wykluczony z kadry olimpijskiejpo tym jak Miren Lazkano z San Sebastián zdobyła miejsce według wewnętrznych kryteriów ustalonych przez Hiszpańską Federację Kajakarstwa.

W zawodach mężczyzn rozgrywanych w Augsburgu Marc Vicent nie przedostał się do półfinału, zajmując w sumie dwudzieste czwarte miejsce w zawodach.