Jaipur, 11 czerwca (PTI) Leki zostaną dostarczone do domów pracownikom rządowym i emerytom w Radżastanie, jak podano we wtorek w oficjalnym oświadczeniu.

Premier Bhajanlal Sharma wydał tę dyrektywę urzędnikom podczas wcześniejszego spotkania.

Przeczytaj także | Lista premierów Indii: Od Jawaharlala Nehru po Narendrę Modiego – poznaj krótką historię wszystkich przywódców, którzy zajmowali stanowisko premiera.

„Rząd stanowy zapewnia dostawę leków do domu pracownikom rządowym i emerytom za pośrednictwem Federacji Spółdzielni Konsumenckiej stanu Radżastan w ramach rządowego programu zdrowotnego Radżastanu (RGHS)” – czytamy w oświadczeniu.

Mówi się, że wkrótce zostanie to rozpoczęte w formie pilotażowej.

Przeczytaj także | Kongres przyjmuje uchwałę ustanawiającą Rahula Gandhiego liderem opozycji w Lok Sabha: Co to jest LoP? Jakie korzyści daje post? Wszystko co musisz wiedzieć.

W oświadczeniu Premier poinformował, że wiele możliwości on-line udostępnia pracownikom także w Zintegrowanym Systemie Zarządzania Finansami (IFMS) 3.0 przez Departament Finansów.

„Dzięki temu systemowi pracownicy mogą wypłacić GPF, a także uzyskać państwowy kredyt ubezpieczeniowy” – powiedział.

Na spotkaniu zorganizowanym w celu przeglądu wdrożenia ogłoszenia budżetu na lata 2024–2025 (głosowanie do policzenia) i 100-dniowego planu działania Sharma powiedział, że głównym celem rządu stanowego jest służenie zwykłemu człowiekowi poprzez ustanowienie modelu dobrego zarządzania. w stanie.

Premier stwierdził, że prace związane z ogłoszeniami nie powinny być wstrzymywane na żadnym szczeblu i należy ustalić zakres odpowiedzialności danego funkcjonariusza – stwierdzono w oświadczeniu.

Omawiając Ladli Suraksha Yojana z Departamentu Spraw Wewnętrznych, Sharma stwierdziła, że ​​bezpieczeństwo dziewcząt i kobiet jest głównym celem rządu stanowego.

Jak wynika z oświadczenia, podczas spotkania premier został poinformowany, że zgodnie z planem kamery wideo zostaną zainstalowane w miejscach publicznych, schroniskach dla dziewcząt i Nari Niketans na terenie całego stanu. Mówi się, że do tej pory zainstalowano 11 570 kamer.

W oświadczeniu podano, że na spotkaniu obecni byli sekretarz generalny Sudhansh Pant, dodatkowy sekretarz naczelny premiera Shikhar Agrawal i inni wyżsi rangą urzędnicy.

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)Zrodlo