Możliwości Apple Wallet rozszerzają się dzięki nowej funkcji, która pozwala nie tylko na zbliżenie telefonu do terminali płatniczych, ale teraz także na dotknięcie iPhone’a lub zegarka Apple Watch innej osoby, aby zapłacić.

Ogłoszona podczas corocznego wydarzenia WWDC firmy Apple w poniedziałek rano, funkcja Tap to Cash będzie dostępna w systemach iOS 18 i WatchOS 11 i działa podobnie do korzystania z funkcji AirDrop do szybkiego wysyłania zdjęć lub wiadomości oraz funkcji NameDrop do wysyłania informacji kontaktowych innym osobom.

„Kontynuując naszą podróż mającą na celu zastąpienie Twojego fizycznego portfela, przedstawiamy Tap to Cash, szybki i prywatny sposób wymiany Apple Cash bez udostępniania numerów telefonów i adresów e-mail” – powiedział Craig Federighi, starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii oprogramowania. „Dzięki Tap to Cash możesz zapłacić komuś za obiad, trzymając razem telefony”.

Apple wspomniało o tej funkcji jedynie bardzo krótko podczas WWDC, nie odnosząc się do żadnych potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa poza nazwaniem jej „prywatną” i stwierdzeniem, że nie trzeba udostępniać danych osobowych, aby korzystać z tej funkcji.

Podczas WWDC ogłoszono także, że dla systemu iOS 18 dostępne będą konfigurowalne ekrany główne i ekrany blokady z różnymi widżetami, zaktualizowane centrum sterowania, nowa aplikacja do zarządzania hasłami, przeprojektowana aplikacja Zdjęcia, aktualizacje aplikacji Genmojis i Notes.Zrodlo