Japońskie Nintendo poinformowało we wtorek, że planuje ogłosić następcę swojej długotrwałej konsoli Switch w roku finansowym kończącym się w marcu 2025 r.

Nintendo przedłużyło cykl życia urządzenia Switch o hitowe tytuły, takie jak The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, przy czym rynek skupił się na perspektywach płynnego przejścia na sprzęt nowej generacji.

Firma z siedzibą w Kioto podała, że ​​spodziewa się sprzedać 13,5 miliona jednostek Switch w bieżącym roku finansowym, próbując wycisnąć dalszą sprzedaż ze starzejącego się urządzenia.

Nintendo nie podało dalszych szczegółów na temat nowego sprzętu, twierdząc, że nie zostaną one ujawnione podczas czerwcowej prezentacji Nintendo Direct.

„Wielu użytkowników będzie teraz wstrzymywać się z zakupem obecnego Switcha, ponieważ wiedzą, że nowy model pojawi się w 2025 roku” – powiedział Serkan Toto, założyciel firmy konsultingowej Kantan Games.

W zeszłym roku Nintendo sprzedało 15,7 miliona sztuk hybrydowego, domowego urządzenia przenośnego, które zostało wprowadzone na rynek w marcu 2017 roku. W lutym Nintendo podniosło swoją całoroczną prognozę do 15,5 miliona sztuk.

Firma wprowadzała stopniowe zmiany w swoich urządzeniach Switch, a sprzedaż modelu OLED rosła z roku na rok, mimo że sprzedaż szerszego sprzętu nadal spadała z roku na rok.

Nintendo spodziewa się, że zysk operacyjny spadnie w tym roku o około jedną czwartą do 400 miliardów jenów (2,6 miliarda dolarów, czyli około 21 713 crore rupii).

Uważa się, że firma ma niewielkie plany, ponieważ wstrzymuje mocne tytuły na następcę urządzenia, w tym zapowiedziane tytuły, w tym Paper Mario: The Thousand-Year Door jeszcze w tym miesiącu i Luigi’s Mansion 2 w czerwcu.

Nintendo spodziewa się w tym roku sprzedać 165 milionów jednostek oprogramowania, co oznaczałoby 17-procentowy spadek w porównaniu z rokiem poprzednim.

„Tworzenie gier stało się bardziej wyrafinowane, długoterminowe i złożone” – powiedział prezes Nintendo Shuntaro Furukawa zapytany, jak zmienił się rynek od czasu premiery Switcha.

W roku zakończonym w marcu zysk operacyjny wzrósł o 4,9 procent do 528,9 miliarda jenów.

Akcje Nintendo zamknęły się o 2,4 procent przed wynikami zysków, a po niedawnej wyprzedaży w tym roku wzrosły o 5,4 procent.

„Rok fiskalny 2026 to bardzo późny termin wprowadzenia nowego sprzętu” – stwierdził Toto.

© Thomson Reuters 2024


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo