PV Sindhu walczy o formę od czasu kontuzji kostki, a następnie kolana. A medal Igrzysk Olimpijskich 2024 może być dla niej poza zasięgiem.

PV Sindhu to niewątpliwie najlepszy wahadłowiec, jaki kiedykolwiek wyprodukowały Indie. Dwukrotnie zdobyła medal olimpijski – w 2016 i 2020 r., a na swoim koncie ma także złoto mistrzostw świata, oprócz czterech srebrnych i brązowych. Dotarła do 2. miejsca na świecie w rankingach i pokonała najlepszych w branży, na lewej, prawej i środkowej stronie. Teraz nadszedł czas Igrzysk Olimpijskich 2024, a Sindhu będzie chciała powiększyć swój dorobek medalowy.

Czy PV Sindhu może zdobyć medal na Igrzyskach Olimpijskich 2024?

Jednak zmagania z kontuzjami i nierówną formą stoją na przeszkodzie jej trzeciemu z rzędu medalowi w Paryżu w 2024 r. Z tego, co wiecie, Sindhu może po prostu wszystkich zaskoczyć i pokonać dystans, i ma ku temu wszystko, co potrzebne, ale na razie napis jest tam, na ścianie. Tym bardziej, żeby kibice nie obciążali legendy oczekiwaniami na medal.

Na Indonesia Open w trzech meczach została pokonana przez Wen Chi Hsu z Chińskiego Tajpej. Na Singapore Open po sześciu latach była bardzo blisko pokonania Carolina Marin, ale uległa w trzech meczach. Sindhu został odsunięty przed kwartami. 28-latka zaliczyła znakomity występ w Malaysia Masters, gdzie dotarła do finału, ale uległa Wang Zhi Yi.


Więcej wiadomości

Na Mistrzostwach Azji w Badmintonie odpadła w 1/8 finału, natomiast w Madrid Masters przegrała w ćwierćfinale. Jeśli chodzi o pozostałe turnieje – Swiss Open i All England, również dotarła do ostatniej 16-stki.

Niesprawiedliwe jest oczekiwanie medalu

Warto przyjrzeć się, ilu zawodniczek z Top 5 Sindhu pokonał ostatnio lub może pokonać w przyszłości lub na turnieju w Paryżu 2024. W rankingu kobiet w grze pojedynczej prowadzi An Se Young, za nią plasują się Chen Yu Fei, Tai Tzu Ying, Carolina Marin, Akane Yamaguchi.

Sindhu nigdy w siedmiu spotkaniach nie pokonał obecnego lidera świata An Se Younga. Jeśli chodzi o Chen Yu Fei, Sindhu wygrał 6 z 11 spotkań, ale ostatnim razem Chińczycy zwyciężyli podczas French Open. Rekord Sindhu w porównaniu z Tai Tzu jest raczej nierówny i w 24 spotkaniach wygrał tylko pięć razy. Podobnie w przypadku Marina z 17 rozegranych meczów Hindus wygrał tylko sześć. Sindhu ma pozytywne wyniki w starciach z Yamaguchi, ale Japończyk wygrał ostatni mecz w Canada Open 2023.

I nie trzeba dodawać, że jeśli PV Sindhu nie pokona tych zawodniczek, to będzie jej trudno zdobyć medal na Igrzyskach Olimpijskich 2024.

Wybór redaktora

Pakistanie, pozbądź się kombinacji otwierającej Babar Azam-Mohammad Rizwan, jeśli chcesz wygrać


Zrodlo