Niedziela, 9 czerwca 2024 – 23:38 WIB

Djakarta – Tymczasowy przewodniczący Komisji ds. Likwidacji Korupcji (KPK) Nawawi Pomolango ma nadzieję, że nowy rzecznik KPK nie będzie w trakcie pełnienia swoich obowiązków wdawał się w konflikty interesów z innymi stronami. Można było się tego spodziewać, gdy agencja antykorupcyjna mianowała Tessę Mahardhikę Sugiarto na nowego rzecznika KPK.

Przeczytaj także:

Alex Marwata zgadza się z planem DPR dotyczącym rewizji ustawy KPK

„Mamy nadzieję, że pełniąc funkcję rzecznika, zainteresowana osoba nie będzie narażona na sytuacje konfliktu interesów z innymi instytucjami” – powiedział dziennikarzom Nawawi, niedziela, 9 czerwca 2024 r.

Nawawi wyjaśniła również, że Tessa była wcześniej członkiem Policji Krajowej. Jednak Tessa odeszła z Policji w 2017 r., ponieważ służyła w agencji antykorupcyjnej.

Przeczytaj także:

Komisja ds. Zwalczania Korupcji przejmuje 104 pojazdy od TPPU. Poszukiwanie byłego regenta Kutai Kartanegara

„Mas Tessa był pierwotnie członkiem Policji Krajowej, ale od 2017 r. zdecydował się zrezygnować i zostać stałym pracownikiem KPK (nie jest już PNYD/pracownikiem służby cywilnej)” – powiedział Nawawi.

Rzeczniczka KPK Tessa Mahardhika Sugiarto

Przeczytaj także:

KPK przypomina wybranym kandydatom na legislatorów w 2024 r. o natychmiastowym zgłoszeniu LHKPN przed inauguracją

Wcześniej Komisja ds. Likwidacji Korupcji (KPK) powołała ostatecznego rzecznika, którego wcześniej zajmował Ali Fikri. KPK mianowała swojego ostatecznego rzecznika Tessę Mahardikę Sugiarto.

Zastępca przewodniczącego Komisji Likwidacji Korupcji Johanis Tanak powiedział, że Ali Fikri nadal pełni obecnie funkcję szefa Działu Wiadomości KPK. Ali był wcześniej także rzecznikiem prasowym (Plh).

„Tak, zgadza się, on (Ali Fikri) jest szefem działu informacyjnego, jeśli rzecznikiem był tylko plh, teraz jest ostateczny rzecznik, brat Tesa” – powiedział Tanak reporterom w piątek 7 czerwca 2024 r.

Tanak wyjaśnił, że Tessa Mahardika była śledczą KPK, zanim została mianowana ostatecznym rzecznikiem KPK.

„Zgadza się (badacz)” – powiedział Tanak.

Wiadomo, że od 2019 roku pełnił obowiązki rzecznika prasowego KPK Ali Fikri. Zastąpił on stanowisko rzecznika prasowego zajmowanego wcześniej przez Febri Diansyah.

Następna strona

„Tak, zgadza się, on (Ali Fikri) jest szefem działu informacyjnego, jeśli rzecznikiem był tylko plh, teraz jest ostateczny rzecznik, brat Tesa” – powiedział Tanak reporterom w piątek 7 czerwca 2024 r.

Następna stronaZrodlo