ST. PAUL, Minnesota – Natalie Spooner, napastnik Toronto, została inauguracyjną MVP PWHL podczas ceremonii wręczenia nagród ligi we wtorkowe popołudnie.

33-latka była faworytką do zdobycia nagrody – nazwana Billie Jean King MVP – po tym, jak poprowadziła PWHL pod względem bramek (20) i punktów (27) w tym sezonie.

Spooner zdobył także tytuł Napastnika Roku. Była najbardziej dominującym napastnikiem w lidze i przez cały rok była główną siłą napędową ataku Toronto. W sezonie zasadniczym Spooner strzelił 29 procent bramek dla Toronto i uwzględnił go w 39 procentach. Nikt w lidze nie strzelił więcej zwycięskich bramek (5), pierwszych bramek (5) ani bramek ubezpieczeniowych, które sprawiły, że mecz był poza zasięgiem (4) niż Spooner.

Spooner strzelił pierwszego gola w play-offach PWHL dla Toronto, rozstawionego z numerem 1, ale doznał kontuzji kolana w trzecim meczu przeciwko Minnesocie i opuścił resztę sezonu posezonowego. Toronto, bez Spoonera w składzie, strzeliło jednego gola w dwóch ostatnich meczach półfinału i zostało wyeliminowane przez Minnesotę, ewentualnych mistrzów.

W zeszłym tygodniu Spooner poinformowała w swoich mediach społecznościowych, że przeszła pomyślną operację. Podczas draftu w poniedziałkowy wieczór powiedziała, że ​​jej celem jest powrót na początek sezonu w Toronto. „Zawsze powtarzam, że nic nie jest tak trudne jak poród, więc podejmuję kolejne wyzwanie”.

GŁĘBIEJ

Draft PWHL 2024: najlepsze typy i największe niespodzianki od Sarah Fillier po Amandę Kessel

Spooner zdobył już w lidze tytuły mistrzowskie pod względem punktów i bramek na zakończenie sezonu zasadniczego. Taylor Heise z Minnesoty zdobyła tytuł MVP play-offów Ilany Kloss po tym, jak prowadziła po sezonie z liczbą punktów (8) i bramkami (5) w drodze do mistrzostw Minnesoty Walter Cup.

We wtorkowe popołudnie PWHL ogłosiło zwycięzców siedmiu nagród. Oto wyniki i finaliści.

Uwaga: 18-osobowa komisja selekcyjna głosowała nad tegorocznymi nagrodami, oddając swoje karty do głosowania pomiędzy zakończeniem sezonu zasadniczego a rozpoczęciem play-offów. Athletic miał jedną z takich kart do głosowania.


Debiutant roku: Grace Zumwinkle (Minnesota)

25-letni Zumwinkle prowadził w tym sezonie wszystkich debiutantów z 11 golami i był na prowadzeniu – wraz z Emmą Maltais – pod względem zdobytych 19 punktów.

Finalistki: Emma Maltais (Toronto) i Alina Müller (Boston).

Trener Roku: Troy Ryan (Toronto)

Toronto miało trudny początek sezonu, ale wszystko się zmieniło, w wielkim stylu, wspinając się na szczyt ligowych rankingów i zdobywając tytuł w sezonie zasadniczym oraz rozstawiając się z numerem 1 w play-offach.

Bramkarz Kristen Campbell zaczęła grać lepiej po pierwszych kilku tygodniach sezonu, a gracze zaczęli odnajdywać drogę do siatki, ale nie zapominaj o coachingu w tej zmianie. Ryan wprowadził zmiany – na przykład uprościł ucieczkę, która nie była skuteczna – i to zadziałało. Toronto przewodziło w lidze pod względem strzelonych bramek (69), miało najmniej bramek straconych (50) i najwięcej zdobytych rzutów karnych (91,8 procent).

Finaliści: Kori Cheverie (Montreal) i Courtney Kessel (Boston).

Obrońca Roku: Erin Ambrose (Montreal)

Ambrose zrobił w tym sezonie wszystko dla Montrealu jako prawdziwy obrońca nr 1, często grając od 25 do 30 minut na mecz. Odegrała niezwykle ważną rolę dla niebieskiej linii Montrealu, która w zeszłym sezonie korzystała z Leah Lum, napastnika Premier Hockey Federation, jako obrońcy, a w lutym straciła Dominikę Láskovą – kolejną zawodniczkę hybrydową atakującą i defensywną – na rzecz LTIR.

Finalistki: Megan Keller (Boston) i Ella Shelton (Nowy Jork).

Bramkarz Roku: Kristen Campbell (Toronto)

Campbell prowadził w tym sezonie wszystkich początkowych bramkarzy pod względem zwycięstw (16) i średniej liczby goli (1,99). Jej procent oszczędności wynoszący 0,927 był trzeci.

Finaliści: Aerin Frankel (Boston) i Corinne Schroeder (Nowy Jork).

Napastnik Roku: Natalie Spooner (Toronto)

Finaliści: Alex Carpenter (Nowy Jork) i Marie-Philip Poulin (Montreal)

MVP Billie Jean King: Natalie Spooner (Toronto)

Finaliści: Alex Carpenter (Nowy Jork) i Marie-Philip Poulin (Montreal)

Nagroda społeczności: Maureen Murphy (Montreal).

Wiceprezes ligi ds. komunikacji i spraw zewnętrznych, jak powiedziała Mandy Gutmann podczas wręczania nagrody, Murphy spędziła 200 godzin w społeczności Montrealu, pracując w tym sezonie jako wolontariusz, koncentrując się przede wszystkim na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Spędzała czas w Czerwonym Krzyżu i żeńskim stowarzyszeniu młodzieżowym hokejowym. Murphy przyprowadza także swojego psa, aby zapewnić zwierzętom terapię, która pomaga ludziom radzić sobie z problemami fizycznymi i psychicznymi.

Nagroda społeczności została przyznana w głosowaniu przez kierownictwo i personel ligi. Jak czytamy w komunikacie, zwycięzca nagrody wybierze organizację charytatywną, której celem jest „rozwój gry w hokeja”, a Scotiabank – sponsor wręczający nagrody – przekaże darowiznę w wysokości 10 000 dolarów na dalsze inicjatywy.

Zespół debiutantów PWHL

Bramkarz: Emma Söderberg (Boston)
Obrońca: Sophie Jaques (Minnesota)
Obrońca: Ashton Bell (Ottawa)
Do przodu: Grace Zumwinkle (Minnesota)
Do przodu: Emma Maltais (Toronto)

Gwiazdy drugiej drużyny PWHL

Bramkarz: Aerin Frankel (Boston)
Obrońca: Megan Keller (Boston)
Obrońca: Renata Szybka (Toronto)
Do przodu: Sarah Nurse (Toronto)
Do przodu: Grace Zumwinkle (Minnesota)
Do przodu: Brianne Jenner (Ottawa)

Gwiazdy pierwszej drużyny PWHL

Bramkarz: Kristen Campbell (Toronto)
Obrońca: Erin Ambrose (Montreal)
Obrońca: Ella Shelton (Nowy Jork)
Do przodu: Natalie Spooner (Toronto)
Do przodu: Alex Carpenter (Nowy Jork)
Do przodu: Marie-Philip Poulin (Montreal)


PWHL zapewnia premie za wyniki zgodnie z postanowieniami układu zbiorowego.

Najcenniejszy gracz: 5000 dolarów
Napastnik Roku: 4000 dolarów
Obrońca Roku: 4000 dolarów
Bramkarz Roku: 4000 dolarów
Debiut Roku: 4000 dolarów
Nagroda społeczności: 4000 dolarów

Ta historia będzie aktualizowana.

(Zdjęcie Natalie Spooner: Minas Panagiotakis / Getty Images)Zrodlo