Najnowsze zakończenie w historii French Open: Novak Djokovic pokonuje Lorenzo Musettiego w pięciu setach

W niedzielę o 3:06 czasu lokalnego Novak Djokovic numer 1 na świecie pokonał Lorenzo Musettiego w pięciu setach i zwyciężył w ostatnim meczu kończącym turniej w historii French Open.

Djokovic zakończył ostatniego seta 6:0 po tym, jak w środkowej części meczu miał problemy, gdy Musetti grał swój najlepszy tenis. W późniejszym przemówieniu 24-krotny mistrz Wielkiego Szlema i obrońca tytułu w Paryżu powiedział publiczności, że przy stanie 2-2 w czwartym secie dodali mu energii, której potrzebował, aby stać się „innym graczem” i poprowadzili go do zwycięstwa . Końcowy wynik to 7:5, 6:7, 2:6, 6:3, 6:0.

Poprzedni ostatni finał w historii turniejów miał miejsce o godzinie 1:26, kiedy Rafael Nadal w drodze do tytułu mistrza pokonał Jannika Sinnera w 2020 roku.

Mecz odbył się tak późno, częściowo z powodu opóźnień spowodowanych deszczem, ale także napiętego harmonogramu, który obejmował przeniesienie zawieszonego meczu Grigora Dimitrowa z Zizou Bergsem na Court Philippe-Chatrier w celu rozpoczęcia nocnej sesji. Rozstawiony z Bułgarem Dimitrov prowadził dwoma setami do kochania, kiedy wznowili grę, ale belgijski kwalifikant Bergs wygrał trzeciego seta, przedłużając mecz i zmuszając Djokovica i Musettiego, 30. rozstawionego, do czekania.

W poniedziałek Djokovic w kolejnej rundzie zmierzy się z Argentyńczykiem Francisco Cerundolo.