Testujemy każdy telefon w rzeczywistych scenariuszach, koncentrując się na jego funkcjach, wyglądzie, wydajności, aparatach, żywotności baterii i ogólnej wartości. Dokumentujemy nasze ustalenia we wstępnej recenzji, która jest okresowo aktualizowana, gdy pojawiają się nowe aktualizacje oprogramowania, lub w celu porównania jej z nowymi telefonami konkurencji, takimi jak Apple, Samsung, Google i OnePlus.

Autor trzymający Z Flip 5 w górze, aby zrobić zdjęcie.

Galaxy Z Flip 5 ma w dużej mierze ten sam sprzęt co Z Flip 4. Jednak nowy chip zapewnia pewne ulepszenia w przetwarzaniu obrazu.

Lisy Eadicicco/CNET

Fotografia

Obecnie większość telefonów skupia się głównie na fotografii, dlatego robimy zdjęcia i filmy o różnej tematyce, w różnych ustawieniach i scenariuszach oświetleniowych. Wypróbowujemy nowe tryby aparatu, takie jak wideo dziennika ProRes, które zadebiutowało w iPhone’ach 15 Pro i 15 Pro Max, czy narzędzie do zdjęć Magic Editor, które pojawiło się na rynku w serii Google Pixel 8.

Żywotność baterii

Testowanie baterii przeprowadza się na różne sposoby. Oceniamy, jak długo telefon wytrzymuje typowy dzień użytkowania i sprawdzamy, jak radzi sobie podczas bardziej intensywnych sesji rozmów wideo, strumieniowego przesyłania multimediów i grania. Przeprowadzamy również test odtwarzania wideo, będący prostym i powtarzalnym pomiarem całkowitego czasu pracy baterii, który nie zawsze jest uwzględniany we wstępnej ocenie, ale czasami dodawany jest później w aktualizacji.

Pomiar wydajności

Do pomiaru wydajności każdego telefonu używamy aplikacji porównawczych, a także naszych własnych niepotwierdzonych doświadczeń z użyciem telefonu do celów naszej recenzji. Warto zwrócić uwagę na wygląd grafiki i animacji. Czy są gładkie? A może opóźniają się lub jąkają? Sprawdzamy także, jak szybko telefon przełącza się między orientacją poziomą i pionową oraz jak szybko aplikacja aparatu otwiera się i jest gotowa do zrobienia zdjęcia.

Mężczyzna trzymający iPhone'a 14 Pro na zewnątrz, na odległym zboczu wzgórza Mężczyzna trzymający iPhone'a 14 Pro na zewnątrz, na odległym zboczu wzgórza

Alarmowe SOS może być jedną z najważniejszych funkcji, które pojawią się w tym roku w każdym telefonie.

Kevina Heinza/CNET

Wykonujemy zadania obciążające procesor, takie jak edycja zdjęć, eksportowanie filmów i granie w gry. Oceniamy, czy nowsza wersja konkretnego telefonu zawiera wystarczająco dużo funkcji, aby warto było go uaktualnić ze starszych modeli.

Czytać więcej: Jak testujemy telefonyZrodlo