Testujemy każdy telefon w rzeczywistych scenariuszach, koncentrując się na jego funkcjach, wyglądzie, wydajności, aparatach, żywotności baterii i ogólnej wartości. Dokumentujemy nasze ustalenia we wstępnej recenzji, która jest okresowo aktualizowana, gdy pojawiają się nowe aktualizacje oprogramowania, lub w celu porównania jej z nowymi telefonami konkurencji, takimi jak Apple, Samsung, Google i OnePlus.

Autor trzymający Z Flip 5 w górze, aby zrobić zdjęcie.

Galaxy Z Flip 5 ma w dużej mierze ten sam sprzęt co Z Flip 4. Jednak nowy chip zapewnia pewne ulepszenia w przetwarzaniu obrazu.

Lisy Eadicicco/CNET

Fotografia

Obecnie większość telefonów skupia się głównie na fotografii, dlatego robimy zdjęcia i filmy o różnej tematyce, w różnych ustawieniach i scenariuszach oświetleniowych. Testujemy dowolne nowe tryby aparatu, jak na przykład tryb ProRes Log, który zadebiutował w linii iPhone 15 Pro i 15 Pro Max, czy narzędzie do zdjęć Magic Editor, które wystartowało z serią Google Pixel 8.

Żywotność baterii

Testowanie baterii przeprowadza się na różne sposoby. Oceniamy, jak długo telefon wytrzymuje typowy dzień użytkowania i sprawdzamy, jak radzi sobie podczas bardziej intensywnych sesji rozmów wideo, strumieniowego przesyłania multimediów i grania. Przeprowadzamy również test odtwarzania wideo, będący prostym i powtarzalnym pomiarem całkowitego czasu pracy baterii, który nie zawsze jest uwzględniany we wstępnej ocenie, ale czasami dodawany jest później w aktualizacji.

Pomiar wydajności

Do pomiaru wydajności każdego telefonu używamy aplikacji porównawczych, a także naszych własnych niepotwierdzonych doświadczeń z użyciem telefonu do celów naszej recenzji. Warto zwrócić uwagę na wygląd grafiki i animacji. Czy są gładkie? A może opóźniają się lub jąkają? Sprawdzamy także, jak szybko telefon przełącza się między orientacją poziomą i pionową oraz jak szybko aplikacja aparatu otwiera się i jest gotowa do zrobienia zdjęcia.

iPhone'a SE 2022 iPhone'a SE 2022

Patricka Hollanda/CNET

Wykonujemy zadania obciążające procesor, takie jak edycja zdjęć, eksportowanie filmów i granie w gry. Oceniamy, czy nowsza wersja konkretnego telefonu zawiera wystarczająco dużo funkcji, aby warto było go uaktualnić ze starszych modeli.

Czytać więcej: Jak testujemy telefonyZrodlo