Wkrótce będziesz mógł korzystać z Siri opartej na sztucznej inteligencji, dostosowywać centrum sterowania i ekran główny oraz poznawać przeprojektowaną aplikację Zdjęcia dzięki iOS 18. Jeśli jednak nie chcesz czekać do końca tego roku, aby wypróbować wszystkie nowe funkcji, możesz już teraz pobrać iOS 18.

Cóż, o ile nie masz nic przeciwko uruchomieniu wersji beta programisty na swoim iPhonie.

Czytaj więcej: Apple ogłasza iOS 18 na WWDC 2024. Oto, co warto wiedzieć

Firma Apple ogłosiła dziś wprowadzenie systemu iOS 18 podczas Worldwide Developers Conference (WWDC), corocznego seminarium dla programistów. Najnowsza aktualizacja iOS wprowadza nowe funkcje, takie jak przeprojektowany ekran główny, konfigurowalne centrum sterowania, zablokowane i ukryte aplikacje, wysyłanie wiadomości tekstowych przez satelitę oraz ogromne przeprojektowanie aplikacji Zdjęcia.

Są też oczywiście wszystkie nowe funkcje AI.

Patrz na to: iPad OS wreszcie otrzymuje aplikację Kalkulator

Chociaż ogólna publiczna premiera systemu iOS 18 nastąpi jeszcze w tym roku, firma Apple właśnie wydała pierwszą wersję beta systemu iOS 18 dla programistów, którą można pobrać od razu, jeśli zarejestrujesz się w programie Apple Developer.

Dołączenie do programu Apple Developer od dawna wymagało uiszczenia opłaty w wysokości 100 USD rocznie, ale w zeszłym roku, wraz z wydaniem wersji beta dla programistów iOS 17, firma Apple utworzyła bezpłatną warstwę programu Apple Developer, która umożliwia pobieranie dowolnych wersji beta dla programistów za darmo – pod warunkiem, że masz Apple ID.

Jeśli chcesz wypróbować iOS 18 już dziś, oto jak to zrobić.

Dlaczego możesz teraz chcieć pobrać wersję beta dla programistów iOS 18

Powiem tylko, że to, że możesz pobrać wersję beta dewelopera iOS 18 za darmo, nie oznacza, że ​​musisz lub powinieneś.

Wczesne wersje beta dla programistów, takie jak ta, są przeznaczone dla programistów do testowania swoich aplikacji w nadchodzących wersjach systemu iOS. Jest to także sposób dla programistów na identyfikowanie i zgłaszanie błędów, co pomaga Apple udoskonalać oprogramowanie przed jego udostępnieniem ogółowi społeczeństwa. I to jest główny powód, dla którego możesz nie chcieć pobrać wersji beta dewelopera iOS 18 na swój telefon – błędy.

Błąd oprogramowania lub inne usterki mogą spowodować, że Twój telefon będzie niestabilny. Możesz nie być w stanie korzystać z niektórych ulubionych aplikacji, a nawet jeśli możesz, możesz mieć do czynienia z aplikacjami, które nieoczekiwanie ulegają awarii. Może to mieć wpływ na działanie całego telefonu — wersja beta dla programistów może powodować opóźnienia w działaniu telefonu, szybsze niż zwykle rozładowywanie się baterii lub nawet przegrzanie.

Biorąc to wszystko pod uwagę, przez ostatnią dekadę pobierałem wersje beta programistów na mój osobisty iPhone i nie napotkałem żadnych naprawdę poważnych problemów. Przeważnie denerwuje mnie, gdy aplikacja się zawiesza lub bateria szybko się rozładowuje, ale zawsze mi się to udawało.

Jeśli masz zapasowego iPhone’a, zdecydowanie powinieneś użyć go w wersji beta dla programistów iOS 18, ponieważ nie będziesz go potrzebować na co dzień, więc nie odczujesz pełnych skutków jakichkolwiek błędów lub innych problemów. Jeśli jednak go nie masz, uruchomienie wersji beta dewelopera iOS 18 na komputerze podstawowym powinno wystarczyć. Miejmy nadzieję.

Jeśli nadal chcesz iOS 18, ale nie chcesz zajmować się wersją beta dla deweloperów, zawsze dostępna jest stabilniejsza publiczna wersja beta systemu iOS 18, która powinna zostać wydana jeszcze w tym miesiącu. Możesz Podpisz tutaj za to.

Co warto wiedzieć przed pobraniem wersji beta dla deweloperów iOS 18

Zanim zaczniesz pobierać wersję beta dewelopera iOS 18, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach, które wymieniono tutaj:

  • Potrzebujesz obsługiwanego telefonu. iOS 18 będzie działać na telefonie iPhone XS i nowszych wersjach.
  • Zaktualizuj swój telefon. Najlepiej jest zaktualizować do najnowszej wersji ogólnej przed aktualizacją do wersji beta dla programistów. Najnowsza wersja iOS to obecnie 17.5.1. Jeśli chcesz pobrać wersję beta dewelopera iOS 18 jako aktualizację bezprzewodową, musisz przynajmniej mieć system iOS 16.4.
  • Wykonaj także kopię zapasową telefonu. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał wrócić do iOS 17, będziesz potrzebować kopii zapasowej. Aby utworzyć kopię zapasową telefonu, przejdź do Ustawienia > Twoje imię > iCloud > Kopia zapasowa iCloud > Utwórz kopię zapasową teraz. Możesz także wykonać kopię zapasową na swoim komputerze.

Korzystanie z kopii zapasowej iCloud na iPhonie Korzystanie z kopii zapasowej iCloud na iPhonie

Jeśli kopia zapasowa Twojego iPhone’a nie zostanie automatycznie utworzona, możesz to zrobić ręcznie w ustawieniach.

Nelsona Aguilara/CNET

Teraz możesz już zarejestrować się w programie Apple Developer.

Jak zarejestrować się w programie Apple Developer za darmo

Jak wspomniałem, dostępny jest teraz darmowy poziom programu Apple Developer, który umożliwia pobranie wersji beta dowolnego dewelopera bez płacenia. Korzystając z Apple ID połączonego z urządzeniem, na którym chcesz zaktualizować system iOS 18, wykonaj następujące czynności:

1. Przejdź do Witryna Apple dla programistównaciśnij menu z trzema myślnikami w lewym górnym rogu, a następnie dotknij Konto w wyświetlonym menu.

2. Zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID.

3. Na koniec przeczytaj Umowę Apple Developer Agreement, zaznacz wszystkie pola i kliknij Składać.

Nie uzyskasz pełnego dostępu do narzędzi programistycznych oferowanych w ramach płatnego członkostwa w programie Apple Developer, ale będziesz mieć dostęp do wersji beta dla programistów iOS 18. Jeśli jesteś programistą, powinieneś rozważyć zarejestrowanie się w wersji płatnej.

utworzenie bezpłatnego konta w programie Apple Developer Program dla systemu iOS 17 utworzenie bezpłatnego konta w programie Apple Developer Program dla systemu iOS 17

Następnie możesz przewinąć do opcji Pobieranie oprogramowania, aby sprawdzić wszystko, co możesz zainstalować, w tym wersję beta dla deweloperów iOS 18.

Nelsona Aguilara/CNET

Zainstaluj wersję beta dewelopera iOS 18 bezprzewodowo na swoim iPhonie

Możesz pobrać wersję beta dewelopera iOS 18 ręcznie, ale najłatwiej jest to zrobić za pomocą aktualizacji bezprzewodowej – tak samo jak pobierasz i instalujesz zwykłą aktualizację iOS. Po zarejestrowaniu się w programie Apple Developer w swoich ustawieniach powinna pojawić się opcja pobrania wersji beta dewelopera iOS 18.

Aby pobrać wersję beta dewelopera iOS 18 bezprzewodowo, wykonaj następujące czynności:

1. Na swoim iPhonie przejdź do Ustawienia > Ogólny > Aktualizacja oprogramowania.

2. Następnie przejdź do Aktualizacji Beta i dotknij Wersja beta dla programistów iOS 18 opcja.

3. Na koniec wróć i dotknij Ściągnij i zainstaluj w nowej opcji „iOS 18 Developer Beta”, która się pojawi.

Notatka: Jeśli nie widzisz opcji wersji beta systemu iOS 18, musisz poczekać.

Aktualizacja programisty iOS 18 na iPhone'a Aktualizacja programisty iOS 18 na iPhone'a

Zrzut ekranu: Nelson Aguilar/CNET

Wprowadź swoje hasło, zaakceptuj warunki i poczekaj, aż aktualizacja zostanie zainstalowana na Twoim iPhonie. W zależności od połączenia internetowego cały proces powinien zająć około 10 lub 15 minut.

Po ponownym uruchomieniu telefonu powinna być uruchomiona wersja beta dewelopera iOS 18.

Możesz także pobrać wersję beta dewelopera systemu iOS 18 na komputer Mac

Problem z aktualizacją bezprzewodową polega na tym, że wymaga ona określonej ilości miejsca na dysku, więc jeśli pamięć jest prawie pełna, nie będzie można skorzystać z opcji opisanej w poprzedniej sekcji. Na szczęście możesz użyć komputera, aby zaktualizować wersję beta dewelopera iOS 18.

1. Na komputerze Mac przejdź do programu Apple Developer Program strona pobieraniaznajdź „iOS 18 beta” i kliknij Pobierz Przywróć obrazy i pobierz obraz przywracania oprogramowania iOS beta dla swojego modelu iPhone’a.

2. Podłącz telefon do komputera i wprowadź hasło urządzenia lub naciśnij Zaufaj temu komputerowi.

3. Otwórz okno Findera, a następnie kliknij swoje urządzenie na pasku bocznym poniżej Lokalizacje.

4. Na koniec przytrzymaj klawisz Opcja i kliknij Sprawdź aktualizacje i wybierz obraz przywracania oprogramowania iOS 18 beta, który właśnie pobrałeś ze strony internetowej Apple Developer.

Pobierz wersję beta systemu iOS 18 na komputer Mac Pobierz wersję beta systemu iOS 18 na komputer Mac

Jeśli nie masz miejsca na iPhonie, możesz pobrać iOS 18 w ten sposób.

Nelsona Aguilara/CNET

Na Twoim iPhonie rozpocznie się instalacja oprogramowania w wersji beta dla deweloperów systemu iOS 18. Poczekaj kilka minut, a kiedy telefon uruchomi się ponownie, powinieneś mieć dostęp do systemu iOS 18.

Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź, jak wkrótce będziesz mógł używać iPhone’a na komputerze Mac.Zrodlo