HENDERSON, Nevada — Tego lata będzie dużo mówiło się o walce rozgrywającego Las Vegas Raiders. I nie oszukujmy się – nie będzie to zbyt inspirujące. Nie ma jednak wątpliwości, że jeśli Raiders dostaną się do play-offów zaledwie po raz trzeci w ciągu 22 lat, stanie się tak dzięki ich obronie.

W tym duchu wtorek, pierwszy dzień obowiązkowego trzydniowego miniobozu zespołu, okazał się sukcesem. Kilkakrotnie Maxx Crosby zakłócał grę, a zaraz potem także Christian Wilkins. Raiders dali wolnemu agentowi defensywę w wysokości 85 milionów dolarów, co gwarantowało sianie spustoszenia w środku, podczas gdy Crosby w końcówce atakował z wściekłością.

Oczekiwania są wysokie, biorąc pod uwagę, że Raiders wracają dziewięcioma starterami z obrony, która w zeszłym sezonie zdobywała zaledwie 19,5 punktu na mecz, co stanowi dziewiąty najlepszy wynik w NFL. Liczba ta spadła do 16,0 punktów na mecz, jeśli spojrzeć na dziewięć meczów pod wodzą tymczasowego (a obecnie pełnoetatowego) trenera Antonio Pierce’a.

To już trzeci rok w systemie koordynatora obrony Patricka Grahama, a gracze wyszli znakomicie.

„Zaczynamy bardzo szybko” – powiedział obrońca narożnika Nate Hobbs. „Komunikacja jest inna, prędkość gry jest inna, a poziom mentalny jest inny. … To bardzo zabawne.”

Hobbs, obrońca Jack Jones i obrońca Malcolm Koonce poczynili w zeszłym roku zauważalne postępy, a ich praca jest teraz łatwiejsza, ponieważ Raiders mają dwóch najlepszych liniowych w lidze, czyli Crosby’ego i Wilkinsa.

„Latamy” – powiedział Crosby. „Christian daje z siebie wszystko, a od czasów Yannicka (Ngakoue) nie miałem faceta, który by tak pracował. Yannick nieustannie próbował ze mną konkurować i walczyć o wszystko, a my rywalizowaliśmy we wszystkim. Christian przypomina mi go pod tym względem.

„Jak dotąd początek był piekielny. Przed nami mnóstwo pracy, ale obaj kochamy piłkę nożną i tylko to się liczy”.

Dwóch nowych starterów w obronie to Wilkins i osoba, która zastępuje Amika Robertsona z zewnętrznego rogu, najprawdopodobniej Brandon Facyson, Jakorian Bennett lub weteran rynku wolnych agentów.

„Zdecydowanie straciliśmy gwiazdę” – Hobbs powiedział o Robertsonie. „Ludzie nie darzą go wystarczającym uznaniem. Niezależnie od tego, czy dzieje się to na rogu, czy przy niklu, daje o sobie znać. Ma inny rodzaj energii i inny rodzaj łupu. Jeśli mnie pytasz, Lions (którzy pozyskali go w ramach darmowej agencji) ukradli.”

Pierce pochwalił pozasezonowe podejście drugorocznego zawodnika Bennetta, natomiast Hobbs uważa, że ​​ludzie śpią na Facysonie, który w 2023 roku opuścił 14 meczów z powodu kontuzji goleni. Weteran rozegrał dziewięć meczów dla Raiders w 2021 r., a następnie w 2022 r. odszedł do Colts.

„Ludzie zapominają, jak rozpoczął ostatnią połowę sezonu (w 2021 r.), jak szedł człowiek za człowiekiem z każdym czołowym odbiorcą i w zasadzie ich zamknął” – powiedział Hobbs. „Kiedy już trafi do torby, trudno go zatrzymać. Jest po prostu fizycznym okazem. Świetny koleś, też. Wnosi wiele pozytywu.”

Trudno nie być w tej chwili pozytywnym nastawieniem do obrony Raiders. Ale tempo. Jest dopiero czerwiec.

„Nie można dać się wciągnąć w hałas, szum i tym podobne rzeczy” – powiedział Crosby. „Byliśmy pretendentem do przedsezonowego Super Bowl i także chcieliśmy przegrać każdy mecz, więc to wszystko nie ma znaczenia. Musimy po prostu być sobą i skupić się na tym, co najważniejsze, a to jest praca i proces.

Notatki ćwiczeniowe

• Ani Aidan O’Connell, ani Gardner Minshew nie mieli dobrego dnia na treningu, choć O’Connell był z tej dwójki celniejszy. Członkowie drużyny uwielbiają lepszą śmiałość O’Connella i uważają go za jednego z liderów, podczas gdy Minshew wciąż nie może się przekonać do swojego nowego zespołu.

Minshew ma więcej umiejętności mieszania i lubi grać niezgodnie ze scenariuszem, więc ustawienie ćwiczeń może sprzyjać stylowi O’Connella „zasadź i zrywaj”. Z tego powodu możemy nie zobaczyć, jak któryś z nich naprawdę obejmie posadę wyjściowego składu aż do meczów przedsezonowych.

„Aidan przeszedł długą drogę” – powiedział Crosby. „(Widzimy) jego dojrzałość i zaczyna odpowiadać. Wspaniale to widzieć. Gardner zagrał w wielu ważnych meczach. Zawsze był słabszym zawodnikiem… widzisz go idącego ulicą, nawet nie wiesz, że jest piłkarzem. Ale kiedy sznuruje go w niedzielę, widać, co potrafi.

„Ci goście będą ze sobą walczyć, a najlepszy wygra”.

GŁĘBIEJ

Raiders OTA: Aidan O’Connell, Gardner Minshew wnoszą różne mocne strony do zawodów QB

• Nowicjusz rozgrywający Dylan Laube miał dobry pierwszy dzień i był nawet na boisku podczas kilku podań w pierwszym składzie. Jego umiejętności poruszania się i łapania podań były widoczne, gdy próbował znaleźć się za starterem Zamirem Whitem i rezerwowymi Alexandrem Mattisonem i Ameerem Abdullahem.

• Doświadczony odbierający Davante Adams, który nie brał udziału w niektórych wcześniejszych dobrowolnych treningach Raiders, łapał wszystko, co rzucano mu w twarz.

Ale to samo zrobił nieznany wolny agent Alex Bachman, włączając w to skakanie w korku w dole pola. Bachman, 28-letni zawodnik Wake Forest, przez ostatnie pięć lat spędził czas w drużynach treningowych drużyn Rams, Giants i Texans.

Były odbierający Chargers, Jalen Guyton, również złapał piłkę z wyskoku w tylnej części pola punktowego. Nie lekceważ jego powiązań z nowym dyrektorem generalnym Raiders, Tomem Telesco.

• Wygląda na to, że następuje przesunięcie obrońcy Dylana Parhama na prawą stronę, częściowo po to, aby pomóc młodemu prawemu napastnikowi Thayerowi Munfordowi. Podczas gdy debiutant Jackson Powers-Johnson powoli wracał do zdrowia po nieujawnionej kontuzji, weteran Cody Whitehair występował w pierwszym składzie na lewej obronie. Były Saint Andrus Peet grał na lewym skrzydle, a Kolton Miller wciąż wracał do zdrowia po operacji barku poza sezonem. Miller współpracował z trenerami wraz z DT Matthew Butlerem i LB Darienem Butlerem.

Odbiorca drugiego roku Tre Tucker zajmował się obowiązkami powrotnymi, ponieważ DeAndre Carter nie został ponownie podpisany. Zadanie polegające na powrocie do gry wydaje się szeroko otwarte, gdy Najeźdźcy przyzwyczajają się do nowych zasad.

Biuletyn Miasta Scoop

Biuletyn Miasta Scoop

Bezpłatne, codzienne aktualizacje NFL bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisać się

Bezpłatne, codzienne aktualizacje NFL bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisać się

KupićKup biuletyn Scoop City

(Zdjęcie: Ethan Miller / Getty Images)Zrodlo