Mary Earps wycofuje się z kadry Anglii z powodu kontuzji biodra

Mary Earps wycofała się z reprezentacji Anglii z powodu „drobnej” kontuzji biodra.

Nieograniczona bramkarzka Birmingham, Lucy Thomas, została powołana do kadry seniorów na wtorkowy mecz eliminacyjny Euro 2025 przeciwko Francji pod nieobecność Earpsa, dołączając do Hannah Hampton i Khiary Keating jako bramkarze Anglii.

Earps doznał kontuzji podczas piątkowego wieczoru, gdy Anglia przegrała z Francją 2:1.

31-latek, któremu latem wygasa kontrakt z Manchesterem United, potrzebował leczenia po tym, jak poczuł dyskomfort podczas wybijania piłki do obrończyni Millie Bright w pierwszej minucie.

Próbowała grać dalej, ale potem ponownie upadła i ze łzami w oczach opuściła boisko już po ośmiu minutach na St James’ Park, a zastąpił ją bramkarz Chelsea Hampton. Earps był cały czas o kulach.

„Mary doznała kontuzji i rozpoczęcie meczu zajęło jej około pięciu minut, po czym ponownie upadła i musiała zostać zastąpiona” – powiedziała Sarina Wiegman dla ITV Sport. „Nie tego się spodziewaliśmy.”

Wiegman powiedział później na konferencji prasowej: „Oczywiście, że się martwię. Nie schodzi często z boiska i porusza się o kulach. Naprawdę nie wiem, ale oczywiście są pewne obawy.

Earps był ostoją drużyny Wiegmana i był bramkarzem pierwszego wyboru Lioness na Euro 2022 i Mistrzostwach Świata w 2023 roku.

Zajęła piąte miejsce w nagrodach Złotej Piłki i została uznana za zawodnika roku w Anglii w 2023 roku.

Anglia gra z Francją we wtorek w Saint-Etienne, a potem pozostaje przerwa do zakończenia fazy kwalifikacyjnej grupowej Euro 2025 meczami z Irlandią na Carrow Road 12 lipca i Szwecją w Göteborgu 16 lipca. 28-osobowy skład wybrane przez Wiegmana w zeszłym miesiącu zostaną wykorzystane w obu zestawach urządzeń.

Anglia zajmuje trzecie miejsce w grupie A1 po zdobyciu czterech punktów w trzech pierwszych meczach. Dwie najlepsze drużyny w grupie automatycznie zakwalifikują się do Euro 2025, natomiast trzecie i czwarte miejsce będzie musiało przejść przez baraże.

(Darren Staples/AFP za pośrednictwem Getty Images)