Prezydent Ferdynand Marcos Jr. w poniedziałek (10 czerwca) odwiedza miasto Ilagan, gdzie przekazał 200 milionów P rolnikom i rybakom, których źródła utrzymania ucierpiały w wyniku El Niño. Dystrybucja odbyła się w Centrum Społeczności Ilagan. Prezydent zainaugurował także projekt nawadniania z pompą zasilaną energią słoneczną w Barangay Cabaruan w mieście Quirino w Isabela. (Zdjęcie: Villamor Visaya Jr.)

QUIRINO, Isabela — Prezydent Ferdinand Marcos Jr. zaproponował renowację liczącej cztery dekady tamy Magat w mieście Ramon w tej prowincji, dzieląc się planami włączenia do jej modernizacji obiektów zasilanych energią słoneczną.

Marcos zaproponował to podczas otwarcia projektu pompy irygacyjnej zasilanej energią słoneczną o wartości 65,77 miliona funtów, zwracając uwagę na potrzebę naprawy tamy Magat, której budowę nakazał jego ojciec w 1978 r. i ukończono w 1982 r.

Prezydent powiedział, że jest „zaszczycony, że może pójść w ślady” swojego ojca i tworzyć podobne projekty przeznaczone dla rolników i ich rodzin.

CZYTAĆ: Marcos przygląda się nawadnianiu rolników zasilanym energią słoneczną podczas El Niño

Namawiał Krajową Administrację ds. Nawadniania (NIA) do zainstalowania większej liczby urządzeń irygacyjnych zasilanych energią słoneczną o zdolności wytwarzania energii podobnej do tamy Magat.

Wcześniej pan Marcos zainaugurował projekt Cabaruan Solar-Powered Pump Irrigation Project (SPIP), jednego z największych systemów nawadniania z pompami zasilanymi energią słoneczną w kraju.

Projekt ten może nawodnić 350 hektarów pól ryżowych, z korzyścią dla 237 rolników.

Zbudowany przez NIA w ramach zintegrowanego systemu nawadniania rzeki Magat (MARIIS) od 6 lipca 2023 r. do lutego tego roku system składa się z 1056 paneli słonecznych wytwarzających 739 200 watów mocy dla dwóch pomp głębinowych, z których każda tłoczy 12 800 galonów na minutę.

Prezydent zapowiedział także zakończenie w 2023 r. w kraju 82 projektów nawadniania z wykorzystaniem pomp zasilanych energią słoneczną. INQ


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Zrodlo