Stawiając duże nadzieje na przyszłość zaawansowanych relacji człowiek-komputer, firma Mai Labs z siedzibą w Web3 na Wielkim Kajmanie uruchomiła w środę, 22 maja w Indiach platformę metaverse o nazwie „Mayaaverse”. Podczas wydarzenia inaugurującego zorganizowanego w Delhi firma zaprezentowała również platformę Lumyn XR to gogle wirtualnej rzeczywistości (VR), umożliwiające użytkownikom wciągające eksplorowanie ekosystemu cyfrowego świata. Dzięki tym produktom Mai Labs wkracza także do świata sztucznej inteligencji (AI), wprowadzając technologie takie jak blockchain i metaverse.
Mai Labs przygotowuje się do wejścia na rynek ekosystemu rzeczywistości rozszerzonej (XR) dzięki Mayaaverse. Zbudowana na własnym blockchainie Zero platforma oferuje wirtualne lokalizacje artystom, markom i instytucjom edukacyjnym, aby mogły łączyć się z odpowiednimi społecznościami, zwłaszcza z młodszym pokoleniem konsumentów.
Podczas demonstracji Mayaaverse firma rzuciła okiem na wirtualne sklepy detaliczne, miejsca kultu religijnego, a także wirtualne miejsca występów na żywo, które ma zamiar zaprezentować. Platforma umożliwi także odwiedzającym podróż w czasie – umożliwiając odwiedzanie starożytnych miast z przeszłości.
Ogłaszając powstanie platformy Metaverse, wyżsi urzędnicy firmy twierdzili, że ich badania wykazały, że w ciągu ostatnich kilku lat konsumenci z pokolenia milenialsów i pokolenia Z zaczęli już wyruszać do Metaverse, aby utrzymywać kontakty towarzyskie, grać w gry, handlować aktywami i uczyć się. Firma dodała, że w ciągu najbliższych pięciu lat milenialsi i konsumenci z pokolenia Z spędzą około 3,7 godziny na interakcji z ekosystemami Metaverse.
Według zespołu firmy platforma planuje dodać więcej funkcji do tego cyfrowego ekosystemu, które mogłyby pomóc twórcom treści nawiązać kontakt z docelowymi odbiorcami i zmniejszyć dochody.
„Naszym celem jest zrewolucjonizowanie gospodarki twórców poprzez zaoferowanie innowacyjnej platformy, która umożliwia twórcom rozwijanie, współpracę i monetyzację treści cyfrowych w nowy i rewolucyjny sposób przy użyciu technologii immersyjnych i sztucznej inteligencji. Biorąc pod uwagę ogromny potencjał, który widzimy, jesteśmy pewni naszej decyzji o dokonaniu znaczącej inwestycji w tej dziedzinie technologicznej” – powiedział Tapan Sangal, dyrektor generalny MAI Labs.
Podczas premiery Sangal zauważył również, że użytkownicy Mayaaverse będą musieli dopełnić formalności KYC. Zauważył również, że firma będzie w stanie identyfikować i śledzić podejrzanych użytkowników i ich działania, aby zapewnić bezpieczeństwo ekosystemu. Mai Labs dodała, że zestaw słuchawkowy VR Lumyn XR tej firmy trafi na półki w czwartym kwartale 2024 r. Cena tego zestawu słuchawkowego pozostaje na razie nieujawniona.
Obecnie kilka marek, takich jak Samsung, Meta, Casio i Adidas, już wkracza do Metaverse.
Z raportu opublikowanego w zeszłym roku przez firmę Mckinsey wynika, że immersyjna domena technologii – obejmująca technologie takie jak sztuczna inteligencja, VR, rzeczywistość rozszerzona (AR), rzeczywistość mieszana (MR) i metaświat – szacuje się, że wygeneruje aż do 5 dolarów bilionów do 2030 r. Przewiduje się, że technologie te łącznie udoskonalą aplikacje i doświadczenia konsumentów i przedsiębiorstw, raport stwierdził.