Ian Maatsen został powołany do kadry Holandii na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Niemczech.

Maatsen oficjalnie zastępuje kontuzjowanego Frenkie de Jonga w składzie Ronalda Koemana, ale jego przybycie następuje również po tym, jak Teun Koopmeiners został podobnie wykluczony z Euro.

Wycofanie się De Jonga zostało potwierdzone w poniedziałkowy wieczór, po tym jak pomocnik Barcelony nie wracał do zdrowia po kontuzji kostki. Następnie KNVB (holenderski Związek Piłki Nożnej) potwierdził kontuzję Koopmeinersa we wtorek rano po tym, jak pomocnik Atalanty doznał kontuzji na rozgrzewce przed poniedziałkowym ostatnim meczem Holandii z Islandią na rozgrzewkę przed Euro, który początkowo znajdował się na linii startu: w górę.

Po dołączeniu Maatsena i dwóch wycofaniach KNVB podaje, że „ostateczna selekcja Koemana składa się obecnie z 25 zawodników”, nie podając, czy główny trener powoła dodatkowego zawodnika.

GŁĘBIEJ

Jaki jest termin wymiany kontuzjowanych zawodników w składach na Euro 2024?

Maatsen został wybrany do tymczasowego składu Koemana na Euro, ale był głównym wykluczeniem z finałowego 26-osobowego składu. 22-latek zrobił wrażenie po spędzeniu drugiej połowy sezonu 2023-24 na wypożyczeniu z Chelsea w Borussii Dortmund.

Wszechstronny obrońca rozegrał w pierwszej połowie sezonu 15 meczów dla Chelsea, ale rozegrał tylko jeden mecz w Premier League. Następnie Maatsen rozegrał 23 mecze dla Dortmundu, w tym rozpoczynał wszystkie siedem meczów w swojej drodze do finału Ligi Mistrzów, który przegrał z Realem Madryt.

Dołączył do Chelsea w 2018 roku z młodzieżowej drużyny PSV Eindhoven, a następnie przebywał na wypożyczeniach w Charlton Athletic, Coventry City i Burnley.

Nie wystąpił jeszcze w reprezentacji Holandii na poziomie seniorskim, ale swoje pierwsze powołanie otrzymał we wrześniu 2023 r.

głębiej

GŁĘBIEJ

Przewodnik po składzie Holandii na Euro 2024: Wielkie nazwiska, takie jak Van Dijk, ale De Jong wypada z boiska i brakuje im siły ognia

(ANP za pośrednictwem Getty Images)

Zrodlo