John Stones i Luke Shaw wzięli udział w treningu przed niedzielnym meczem otwarcia Anglii przeciwko Serbii.

We wtorkowe popołudnie wszystkich 26 członków kadry Garetha Southgate’a na Euro 2024 było obecnych na otwartej sesji treningowej w Jenie w Niemczech.

Stones (30 l.) wymagał pomocy lekarskiej po tym, jak upadł na ziemię po faulu Jona Dagura Thorsteinssona w ciągu 90 sekund w piątkowym towarzyskim meczu z Islandią 1:0.

Obrońca Manchesteru City pozostał na boisku przez pozostałą część pierwszej połowy, ale odczuwał wyraźny dyskomfort i w przerwie został zastąpiony przez Ezriego Konsę.

Jednakże obrońca City trenował z resztą składu, aby rozwiać obawy dotyczące jego formy na mecz w ten weekend w Gelsenkirchen.

Tymczasem Shaw pozostaje największym problemem Anglii z powodu kontuzji, ponieważ od lutego nie grał w żadnym klubie ani reprezentacji.

Obrońca Manchesteru United uczestniczy w indywidualnym programie treningowym, którego celem jest powrót do formy, ale we wtorek mógł wziąć udział w ćwiczeniach podań z kolegami z reprezentacji Anglii.

28-latek jest jedynym uznanym lewym obrońcą Anglii w Niemczech, a jego powrót do gry znacząco zwiększy nadzieje Southgate na resztę turnieju.

Stones najprawdopodobniej dołączy tego lata do pary pierwszego wyboru środkowej defensywy Anglii, obok Marca Guehi z Crystal Palace, w składzie także znajdują się Konsa z Aston Villi i Joe Gomez z Liverpoolu, a klubowy kolega Gomeza, Jarell Quansah, nie był obecny wyrzucony ze wstępnego składu.

Anglia zagra z Danią w grupie C 20 czerwca, a następnie 25 czerwca zmierzy się ze Słowenią.

GŁĘBIEJ

Przewodnik po Euro 2024 w grupie C: ewolucja Anglii, przekątne Danii i rygorystyczne 4-4-2 w Słowenii

(Robin Jones/Getty Images)

Zrodlo