Latasha Gillespie ustępuje ze stanowiska globalnego szefa DEIA w Amazon MGM Studios i Prime Video ze skutkiem od 29 sierpnia po siedmiu latach pracy w Amazon, z czego ostatnich pięciu w studiu filmowym i telewizyjnym. Jej następcą zostanie Amanda Baker-Lane, która pracuje w przestrzeni DEIA od ponad 14 lat, z czego ostatnie 9 ½ na różnych stanowiskach w Amazon, ostatnio jako dyrektor ds. produktów i strategii DEIA pod kierownictwem Gillespiego.

W wewnętrznej notatce dyrektorka Amazon MGM Studios, Jennifer Salke, wymieniła wkład Gillespie od czasu uruchomienia programu DEIA w Amazon Studios w 2018 r., w tym utworzenie programu Howard Entertainment Program, pierwszego tego rodzaju partnerstwa pomiędzy dużym studiem, a także opracowanie innych inicjatyw mających na celu zwiększenie dostęp do branży, w tym program Illuminative Indigenous Episodic Directors Program, Latino Film Institute Youth Cinema Project Alumni Fellowship oraz LALIFF Works in Progress Finishing Fund, wraz z uruchomieniem programu dobrego samopoczucia psychicznego na planie.

„Pozytywny wpływ Latashy był odczuwalny w całej organizacji i rozciąga się na naszych partnerów kreatywnych, którzy liczyli na jej wsparcie i wskazówki” – Salke stwierdziła w swojej notatce. „Z natury rozumie złożone potrzeby i dynamikę talentów, kadry kierowniczej i twórców, dlatego niestrudzenie dąży do tego, aby nasza branża stała się lepszym, bardziej włączającym miejscem”.

Salke zauważyła, że ​​Gillespie „będzie nadal współpracować z Amazon MGM Studios w charakterze konsultanta przez pewien czas”, gdy przejdzie do kolejnego etapu jej kariery.

„Bardzo rzadko zdarza się, że rozpoczyna się nowe przedsięwzięcie przy wsparciu obecnej organizacji, jednocześnie wspierając ludzi, których rozwijasz i pielęgnujesz” – powiedział Gillespie. „Nie mogę się doczekać możliwości wykorzystania innych miejsc i przestrzeni, które są dla mnie równie pasjonujące, w tym wystąpień publicznych, podcastów, doradztwa i coachingu dla kadry kierowniczej”.

Podczas swojej pracy w Amazon Baker-Lane zorganizowała konferencję HBCU „Beyond the Yard”, która zgromadziła ponad 220 uczniów z ponad 43 HBCU, aby zapewnić im dostęp do sieci zawodowych, ofert pracy i praktycznego zdobywania wiedzy technicznej. Była także organizatorką konferencji wykonawczej Czarnych Kobiet dla profesjonalistów na poziomie Director+.

„Odkąd dołączyłam do Amazon 9,5 roku temu, nauczyłam się od wielu niesamowitych liderów, którzy dokonali znaczących postępów w zakresie włączenia społecznego, i jestem pełna energii, mogąc wykorzystać swoje doświadczenia w tej nowej roli” – powiedziała. „Pod kierownictwem Jennifer Salke Amazon MGM Studios stało się prawdziwym domem dla autentycznego opowiadania historii i talentów ze wszystkich środowisk. Nie mogę się doczekać, aby wraz z moim zespołem kontynuować tę misję”.

W ciągu ostatniego roku w DEIA w Hollywood zaszło wiele zmian, a wielu liderów w tym regionie opuściło swoje stanowiska w studiach i sieciach, szukając możliwości gdzie indziej.

Zrodlo