Sen. Lito Lapid — zdjęcie akt z Biura Public Relations i Informacji Senatu)

MANILA, Filipiny — Senator Lito Lapid chce, aby Senat włączył do swojego dochodzenia filipińskiego operatora gier offshore (Pogo), na który władze przeprowadziły niedawno nalot w jego rodzinnej prowincji Pampanga.

Senacka Komisja ds. Kobiet, na której czele stoi opozycyjna senator Risa Hontiveros, bada rzekome powiązania Pogos z działalnością przestępczą.

„Konieczne jest przeprowadzenie dokładnego dochodzenia w celu ustalenia prawdziwych właścicieli gruntów i budynków wykorzystywanych w Pogo oraz firmy, która je obsługuje, aby odkryć pełną prawdę o tym, kto naprawdę stoi za Pogo” – stwierdził Lapid we wtorkowym oświadczeniu w języku filipińskim.

Senator miał na myśli firmę Lucky South 99 Outsourcing Inc. zlokalizowaną na granicy miasta Porac i Angeles City w Pampanga.

Władze dokonały nalotu na niego 4 czerwca ubiegłego roku po doniesieniach, że był on wykorzystywany do handlu ludźmi.

Z nielegalnej zagranicznej firmy zajmującej się grami hazardowymi uratowano ponad 190 pracowników z Filipin i zagranicy.

W międzyczasie Lapid zaapelował do mediów, aby publikowały sprawozdania w sposób uczciwy i odpowiedzialny, aby zapobiec wplątywaniu niewinnych ludzi w ośrodek Pogo w Pampanga.

„Apelujemy do naszych braci i sióstr w mediach i mediach społecznościowych, aby przed rzucaniem bezpodstawnych oskarżeń wykazywali się odpowiedzialnością i rozeznaniem, aby zapobiec fałszywemu oskarżeniu niewinnych osób” – powiedział.

Senator pełnił funkcję gubernatora Pampanga.

Mimo to Lapid podkreślił, że ohydne zbrodnie odkryte w ośrodkach Pogo w Bamban, Tarlac i Pampanga zasługują na potępienie i wymagają szybkich działań ze strony rządu, aby pociągnąć do odpowiedzialności osoby stojące za działalnością przestępczą.

Zun Yuan Technology Inc., firma Pogo z miasta Bamban w Tarlac, została przeszukana przez władze w marcu tego roku, również ze względu na jej rzekome zaangażowanie w handel ludźmi.

Według doniesień podczas nalotu uratowano ponad 800 filipińskich i zagranicznych pracowników.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

UWAGA: angielskie tłumaczenia artykułu zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję.Zrodlo