Jedną z głównych przyczyn bałaganu w pakistańskim krykiecie musi być rzekomy rozłam między Babarem Azamem i Shaheenem Afridim.

Nie tylko pakistańska drużyna krykieta, ale cała ich społeczność krykietowa wydaje się mieć kaca po bliźniaczych porażkach z Indiami i USA w Pucharze Świata T20. Chociaż obwinianie rozpoczęło się już w zeszłym tygodniu, teraz były kapitan Shahid Afridi wystąpił i ostrzegł, że „ujawni” osoby, które odegrały rolę w upadku Pakistanu, ale dopiero po zakończeniu mundialu.

W wywiadzie dla Geo News Shahid Afridi poruszył kwestię jedności zespołu. „On wie wiele rzeczy i ja też, ale nie możemy rozmawiać otwarcie. Będę mówił otwarcie po mistrzostwach świata, nasi ludzie sami zepsuli tę jednostkę” – Afridi. Zapytany o Shaheena Afridiego, powiedział: „Jeśli o czymś będę mówił, ludzie powiedzą, że wspieram mojego zięcia, chociaż tak nie jest. Jeśli moja córka, syn lub zięć nie mają racji, to ja też ich uznam za niesłusznych” – stwierdził.

Rozłam między Babarem Azamem i Shaheenem Afridim?

Od dłuższego czasu pojawia się wiele doniesień mówiących o rozłamie pomiędzy dwoma najstarszymi zawodnikami drużyny – Babarem Azamem i Shaheenem Afridim. Oczywiście duet zawsze zaprzeczał, ale wygląda na to, że wszystko zaczęło się, gdy po Pucharze Świata 2023 Babar został usunięty ze stanowiska kapitana T20I, a tę rolę otrzymał Shaheen. A kilka miesięcy temu Babarowi ponownie powierzono rolę przywódcy, co jeszcze bardziej pogorszyło więzi między nimi?


Więcej wiadomości

Scenariusz kwalifikacji w Pakistanie

Pakistan musi wygrać pozostałe dwa mecze po porażce z Indiami i USA. Ponadto USA, które mają 4 punkty, muszą przegrać zarówno z Irlandią, jak i Indiami, w przeciwnym razie skończą z sześcioma punktami. Oznacza to automatyczne obalenie Pakistanu. Muszą się także modlić, aby Irlandia pokonała USA, a następnie wygrała swoje mecze z ogromną przewagą nad Kanadą i Irlandią. Więc w sumie to trudne pytanie.

Wybór redaktora

IND vs USA: Czas, aby drużyna Indii przetestowała siłę na ławce rezerwowych przeciwko USA?


Zrodlo