Czy pamiętasz, kiedy skończyłeś selektywność (PAU, EBAU czy jak to się wtedy nazywało? Czy pamiętasz presję i podekscytowanie, jakie towarzyszyły Ci podczas wyboru kariery i kierowania swoją przyszłością? Jeśli pomyślisz o tym przez chwilę, możesz ponownie poczuć tę emocję i to pragnienie odkrywać nieznane.

Niezależnie od tego, jak by to się potoczyło i jak potoczyłoby się Twoje życie, jest to kluczowy moment w życiu każdego młodego człowieka., ponieważ od tego momentu zaczyna się duża część Twojej przyszłości. Są tacy, którzy mają jasność, od pierwszej chwili wiedzą, czego chcą się uczyć, i są tacy, którzy nie.

Bo, bądźmy szczerzy, w wieku 17 czy 18 lat bardzo trudno jest jasno określić, czego się chce. Możesz mniej więcej wiedzieć, w czym jesteś lepszy, czy w naukach ścisłych, czy w literaturze, i jaka kariera Twoim zdaniem będzie dla Ciebie odpowiednia, Jednak podjęcie doniosłej decyzji w bardzo młodym wieku może czasami zakończyć się bardzo źle.

Na pewno znasz przypadek studentów, którzy rozpoczynają karierę, a wkrótce ją opuszczają i zmieniają się, czyli co bezpośrednio opuszcza uczelnię w poszukiwaniu nowych ścieżek. Wybór jest trudny i taka jest rzeczywistość.Zrodlo