Jeden z najsłynniejszych brytyjskich piłkarzy, który stał się wieloletnim ekspertem, jest poważnie chory w szpitalu – ogłosił jego dawny klub.

wydał w niedzielę oświadczenie, w którym stwierdził: „Klub jest obecnie w kontakcie z rodziną Alana, aby zapewnić nasze wsparcie w tym trudnym czasie, a nasze myśli, życzenia i nadzieje są z Alanem i całą rodziną Hansenów”.

Hansen, lat 68, był kluczowym zawodnikiem drużyny Liverpoolu w latach 70. i 80., zdobywając osiem tytułów mistrza First Division, trzy Puchary Europy i dwa Puchary Anglii. Pełnił funkcję kapitana drużyny przez cztery lata i w sumie wystąpił w jej barwach 620 razy, co plasowało go w pierwszej dziesiątce wszystkich zawodników Liverpoolu.

Zdobył także 26 występów w reprezentacji Szkocji i grał dla Szkocji w ciepło wspominanej drużynie Szkocji na Mistrzostwach Świata w 1982 roku.

Po udanej karierze na boisku zajął się komentatorem i został cotygodniowym ekspertem w godzinach największej oglądalności BBC Mecz dnia program sportowy, przegląd codziennych rozgrywek. Występował w serialu od 1992 do 2014 roku.

Zrodlo