W najbliższy wtorek Gwardia Cywilna przeprowadza w kilku hiszpańskich prowincjach zakrojoną na szeroką skalę operację przeciwko konglomeratowi stron internetowych zawierających treści o dżihadzie i oprócz przeprowadzenia kilku przeszukań aresztowała kilka osób.

Źródła zbliżone do śledztwa poinformowały EFE, że tego dnia przeszukano kilka domów w Algeciras (Cádiz), Santa Cruz de Tenerife, Antas (Almería) i Salt (Girona).

Źródła podają, że akcją kieruje Centralny Sąd Śledczy nr 3 Sądu Krajowego, który bada strony internetowe publikujące i rozpowszechniające treści związane z działalnością, członkami i sympatykami organizacji terrorystycznej Daesh.

W trakcie dochodzenia Gwardia Cywilna zidentyfikowała osoby, które intensywnie pobierały i udostępniały treści z tych stron.

Jak poinformował EFE burmistrz Antas Pedro Ridao, osoba zatrzymana w tym mieście została aresztowana około szóstej trzydzieści rano, czyli wtedy, gdy „włamali się do jego domu”. „W małym miasteczku, gdy było 14–15 policjantów z psami, wszyscy wstawali” – powiedział.Zrodlo