(Zdjęcie: Adam Bettcher/Getty Images)

Po umożliwieniu weteranom rozgrywającemu Kirkowi Cousinsowi grania w wolnej agencji NFL poza sezonem, drużynie Minnesota Vikings zależało na zabezpieczeniu długoterminowej przyszłości na pozycji rozgrywającego, a zespół zamierzał wybrać rozgrywającego podczas Draftu do NFL w 2024 roku.

Mając kilku utalentowanych rozgrywających w tegorocznej klasie draftu, Vikings mieli spore szanse na wylosowanie jednego z nich, gdy po dokonaniu wymiany z New York Jets zajęli 10. miejsce.

Chociaż większość rozgrywających z najwyższej półki, jak Caleb Williams, Jayden Daniels, Drake Maye i Michael Penix Jr., Minnesota nadal miała szansę na produkt ze stanu Michigan, JJ McCarthy.

Na szczęście dla Vikings zespołowi udało się wybrać McCarthy’ego i mimo że zespół pozyskał weterana Sama Darnolda z wolnej agencji, debiutant może mieć szansę na rozpoczęcie pierwszego tygodnia, ponieważ według niego jest on postrzegany jako przyszłość tego stanowiska w Minnesocie. główny trener Kevin O’Connell (za pośrednictwem The Purple Persuasion).

“Widzimy [J.J. McCarthy] jako nasz QB przyszłości” – powiedział O’Connell w „The Rich Eisen Show”.

Chociaż O’Connell i kadra kierownicza postrzegają McCarthy’ego jako przyszłego rozgrywającego, główny trener nie mianowałby go jeszcze starterem w pierwszym tygodniu, ponieważ przyznaje, że zespół spodziewa się z nim i Darnoldem obozu przygotowawczego, w którym rywalizować będzie z nim i Darnoldem.

Pomimo pewnych wahań w lidze, były wybór w pierwszej rundzie draftu ma szansę wskrzesić swoją karierę w Minnesocie, jeśli uda mu się wyprzedzić McCarthy’ego na obozie przygotowawczym, co będzie czymś, na co wszyscy będą patrzeć przed sezonem zasadniczym.

NASTĘPNY:
Insider wymienia 5 WR, które mogą przekroczyć nowy kontrakt Justina JeffersonaZrodlo