Wtorek, 11 czerwca 2024 r. – 16:42 WIB

Dżakarta, 11 czerwca 2024 r – Yamaha Indonesia Motor Manufacturing (YIMM) z pewnością wprowadzi na rynek najnowszą Yamahę Nmax w środę 12 czerwca 2024 r. Nowy Nmax otrzyma odświeżenie i dodatki Turbo, które przełożą się na osiągi silnika.

Przeczytaj także:

Przed premierą nowego modelu jest to najtańsza odsłona Yamahy NMAX

Yamaha podkreśla słowo TURBO w odniesieniu do nowych produktów. Być może wystarczy dodać wspomaganie, aby zwiększyć początkowe przyspieszenie. Uważa się, że wykorzystanie silnika pozostanie takie samo przy pojemności 155 cm3.

Istnieje możliwość, że w Nmax Turbo zastosowano silnik z najnowszej Yamahy Lexi LX 155. Jak wiadomo, Yamaha Lexi bazuje na najnowszej generacji silniku Blue Core o pojemności 155 cm3, który wytwarza maksymalną moc 11,3 kW/8000 obr/min i maksymalny moment obrotowy 14,2 Nm/6500 obr/min.

Przeczytaj także:

Bez Marca Marqueza Pramac Racing jest gotowy na przejście do Yamahy, Ducati otwiera swój głos

Osłona chłodnicy nowego motocykla Yamaha, który zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym tygodniu

Oprócz tego silnik LEXi LX 155 jest również wyposażony w technologię VVA (zmiennego uruchamiania zaworów), SOHC, 4 zawory i technologię chłodzenia cieczą. W nowym silniku skupiono się na zwiększeniu efektywności wykorzystania paliwa i zmniejszeniu tarcia w silniku.

Przeczytaj także:

To jest wyciek nowej Yamahy Nmax, która pojawi się jutro w Indonezji

Yamaha dokonała również dalszych zmian w wale korbowym, aby go skrócić i zmniejszyć masę. „Po trzecie, aby przenieść obrót z wału korbowego na ruch wałka rozrządu lub zaworu, zmieniamy go w wałku rozrządu, a dokładniej w gnieździe koła łańcuchowego” – powiedział.

Tymczasem przy czwartej zmianie, do obrotu potrzebny jest łańcuch napinający i aby był stabilny, Yamaha stosuje również napinacz hydrauliczny, który wykorzystuje olej jako ciśnienie.

„Po piąte, jeśli chodzi o korpus cylindra, tarcie jest również mniejsze, ponieważ ścianki cylindra ulegają wygładzeniu. W ten sposób automatycznie zmniejsza się tarcie” – dodał Ferry.

Wówczas efektem tych zmian, czyli minimalnym tarciem, jest wzrost momentu obrotowego o 0,3 Nm. Jednak wyjściowy moment obrotowy jest jeszcze większy niż w modelach NMax i Aerox.

„Jednak większy moment obrotowy jest jeszcze większy niż w NMax i Aerox. Dostosowaliśmy go ponownie, aby był płynniejszy, więc poprawiliśmy również elementy skrzyni biegów, aby wyjściowy moment obrotowy był płynniejszy” – powiedział Ferry Nurul Fajar z działu Sekcja edukacji serwisowej, PT YIMM, podczas jazdy próbnej Lexi w Bandung w lutym ubiegłego roku.

Nie wiadomo jednak jeszcze, jakie różnice będą w silniku NMax Turbo. Ponieważ jak sama nazwa wskazuje, Yamaha obiecuje większą moc, używając nazwy Turbo.

Jeśli chodzi o wygląd, nowy Nmax ma bardziej sportowy wygląd i jest smuklejszy. Następnie tylne światła skurczyły się w porównaniu z poprzednią generacją, przewiduje się, że wygląd przodu będzie podobny do Yamahy Xmax.

Następna strona

„Po piąte, jeśli chodzi o korpus cylindra, tarcie jest również mniejsze, ponieważ ścianki cylindra ulegają wygładzeniu. W ten sposób automatycznie zmniejsza się tarcie” – dodał Ferry.

Następna stronaZrodlo