Jon Stewart robi wyjątek od swojej zasady hostingu „tylko w poniedziałki”. W „The Daily Show” odbędą się dwa odcinki na żywo prowadzone przez Stewarta, zaplanowane na nadchodzące debaty prezydenckie.

Pierwsza z nich, która odbędzie się z udziałem prezydenta Joe Bidena i byłego prezydenta Donalda Trumpa, odbędzie się w czwartek 27 czerwca. Po niej odbędzie się drugi pokaz na żywo we wtorek, 10 września. Programy będą emitowane na żywo o godz. 11 po południu ET/PT w Comedy Central.

Wszystko to jest częścią trwającej relacji z wyborów w 2024 r. w „The Daily Show”, którą program Comedy Central nazwał „Niezdecydowanie 2024”. W ramach relacji serial obejmie także cały tydzień występów na Narodowej Konwencji Republikanów (RNC) w Milwaukee w dniach 15–18 lipca, a także cały tydzień na Narodowej Konwencji Demokratów (DNC) w Chicago w dniach 19 sierpnia -22.

W serialu wydano także niedawno odcinek specjalny „Jordan Klepper Fingers the Pulse”, który skupiał się na zwolennikach MAGA i ich „niedawnym (i zaskakującym) uścisku z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Te programy specjalne kontynuują trend „The Daily Show”, który jest jednym z najgłośniejszych politycznie programów wieczornych, odkąd Stewart przejął serial w 1999 roku.

„Szczerze mówiąc, atmosfera w „The Daily Show” jest obecnie świetna. W ciągu ostatnich kilku lat przeszliśmy pewne zmiany i odzyskanie Jona zapewniło nam stabilność statku” – Klepper powiedział TheWrap w maju. „Szukaliśmy sposobu, w jaki moglibyśmy się uspokoić i skupić na tym, jak do tego podejść [election year]? Jon natychmiast wraca do budynku z jasnym punktem widzenia. Ma swoją historię i jest podekscytowany atakiem na wiadomości.

Po roku zmieniania się gospodarzy Stewart powrócił w lutym do „The Daily Show”. Zgodnie ze swoim obecnym kontraktem Stewart będzie gospodarzem programu w poniedziałki przez cały okres wyborów i pozostanie producentem wykonawczym wszystkich odcinków do 2025 r. Po tym czasie będzie miał możliwość kontynuowania pracy w EP. Stewart nawiązał także współpracę z Comedy Central przy wydawaniu nowego podcastu o nazwie „The Weekly Show”, którego nowe odcinki będą pojawiać się w czwartki.

Jon Stewart uczestniczy w meczu pomiędzy New York Knicks a Los Angeles Lakers w Madison Square Garden 31 stycznia 2023 r.

Zrodlo