To miesiąc dumy, a to oznacza, że ​​korporacje na całym świecie chcą podkreślić swoje zaangażowanie w miesiąc dumy.

„Miesiąc dumy to oczywiście ta pora roku, kiedy korporacje spotykają się i wykorzystują finansowo trwającą od kilkudziesięciu lat walkę gejów o akceptację i równość” – powiedział Jon Stewart podczas swojego wystąpienia Codzienny pokaz monolog w poniedziałek. „Hej, pamiętasz, jak wyrzucono cię z pracy w banku po tym, jak cię wyrzucono? Cóż, Burger King tak ma, z burgerem z dwiema bułkami na dole!” Tak, to nie jest śmieszny makijaż.

„Blizna terapii konwersyjnej? Skittles wypuszcza bezbarwną wersję Skittles! Najwyraźniej nie chcę mylić gejów z konkurencyjnymi tęczami”.

Obydwa są prawdziwymi przykładami z ostatnich lat, a Stewart ma o wiele więcej źródeł, skąd się to wzięło, przechodząc od Pride do sposobów, w jakie korporacje próbowały podkreślać swoje zaangażowanie na rzecz różnorodności podczas protestów Black Lives Matter.

„Przestańmy udawać, że korporację można w ogóle obudzić lub obudzić, być patriotyczną lub niepatriotyczną” – podsumowuje Stewart. „Pozwólmy korporacjom żyć swoją prawdą, tak jak są to żądni zysku psychopaci Patricka Batemena”.

Tematy
Codzienny program LGBTQZrodlo