Wtorek, 11 czerwca 2024 – 15:49 WIB

Djakarta – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) przyznał, że jakiś czas temu spotkał się z generalnym przewodniczącym partii politycznej (parpol) wspierającej rząd.

Przeczytaj także:

nalega, aby rząd anulował program Tapera, YLKI podkreśla, że ​​program ten przekracza oczekiwania społeczności

Głowa państwa ujawniła jednak, że na posiedzeniu nie omawiała planów przetasowań w rządzie.

„Spotkaliśmy się (dyrektor generalny partii politycznej), ale nie rozmawialiśmy o tym (przetasowania w rządzie)” – powiedział krótko Jokowi w Taman Sawo RPTRA w Dżakarcie, wtorek, 11 czerwca 2024 r.

Przeczytaj także:

Jokowi mówi, że 80. rocznica RI odbędzie się wyłącznie w IKN

Prezydent Jokowi w Konawe w południowo-wschodnim Sulawesi

Zdjęcie:

  • Vico – Biuro Prasowe Sekretariatu Prezydenta

Wcześniej Minister Obrony Narodowej Prabowo Subianto niespodziewanie odwiedził Pałac Prezydencki w Dżakarcie w czwartek 6 czerwca 2024 r. Prabowo złoży raport prezydentowi Joko Widodo. Raport, na który powołuje się Prabowo, jest efektem jego spotkania na forum IISS Shangri-La Dialogue 2024 w Singapurze.

Przeczytaj także:

BPJS Zatrudnienie potwierdza wsparcie dla Govtech Indonesia dla Prezydenta Jokowiego

„Chcesz zgłosić się do Prezydenta, wróć z Shangri-La. „Chcę składać sprawozdania z postępów moich spotkań za granicą” – powiedział Prabowo przesłuchiwany przez ekipę medialną w Zespole Pałacu Państwowego w Dżakarcie,

Po krótkim oświadczeniu dotyczącym celu swojej wizyty Prezydent-elekt wynikający z wyborów prezydenckich w 2024 r. niezwłocznie udał się na spotkanie z Prezydentem Jokowi.

Prabowo ujawnił także, że nie ma dla jego rządu zespołu przejściowego z rządem prezydenta Joko Widodo (Jokowi). Mówi się, że jest tylko zespół asystujący i synchronizujący.

„Nie, nie mówimy, że jest to zespół przejściowy, nie ma zespołu przejściowego” – powiedział Prabowo po spotkaniu z prezydentem Joko Widodo.

Prabowo wyjaśnił dalej, że zespół wsparcia i zespół synchronizacji zostaną utworzone przed inauguracją w październiku przyszłego roku. Posłużą jako twórcy polityki Prabowa, synchronizując się z jego obietnicami wyborczymi.

„Istnieje zespół pomocniczy i jest także zespół synchronizujący” – powiedział.

Następna strona

Prabowo ujawnił także, że nie ma dla jego rządu zespołu przejściowego z rządem prezydenta Joko Widodo (Jokowi). Mówi się, że jest tylko zespół asystujący i synchronizujący.

Następna stronaZrodlo