Środa, 12 czerwca 2024 – 07:42 WIB

Djakarta – Indeks cen akcji Composite Stock Price Index (IHSG) zamknął notowania w zeszłe wtorkowe popołudnie, spadając o 0,95 procent do poziomu 6885 ze względu na wielkość sprzedaży dokonywanej przez uczestników rynku. Analityk PT MNC Sekuritas, T Heditya, ujawnił, że JCI w dzisiejszych notowaniach nadal ma skłonność do korekty.

Przeczytaj także:

Wyniki w 2023 r.: Działalność Pertamina przebiega pomyślnie i rozwija się we wszystkich liniach biznesowych Pertamina

Herditya wyjaśniła, że ​​JCI było częścią fala [v] z fala C z fala (2). Trzeba więc uważać na spadek do poziomów 6742-6794. Warunek ten wystąpi, jeśli wartość IHSG będzie w stanie osiągnąć 6846 poza punktem wsparcie.

Ruch JCI (zdjęcie ilustracyjne)

Przeczytaj także:

Słabsze otwarcie, przewidywany optymizm konsumencki wesprze wzmocnienie JCI

Na podstawie swoich codziennych badań Herditya wyznacza cele wsparcie JCI wynosi 6,83 i 6812. Podczas gdy punkt opór na poziomach 7032 i 7149.

Z tej analizy wybrał kilka akcji z potencjałem zysku, na które warto zwrócić uwagę handlowiec w dzisiejszym handlu. Poniżej znajdują się rekomendacje dotyczące akcji od analityków.

Przeczytaj także:

IHSG Podatny na korekty, zwracaj uwagę na akcje, które mogą potencjalnie zarobić pieniądze

PT Elnusa Tbk (ELSA)

Pomimo wolumenu sprzedaży akcje ELSA zdołały umocnić się o 0,49 proc. do 412. Dopóki akcje ELSA są powyżej obszaru zatrzymaj stratę, akcje przyniosą dochód. Herditya szacuje, że pozycja akcji będzie w dolnej części fala [ii] z fala C.

Analitycy zalecają inwestorom dokonywanie zakupów, gdy ceny spadają (kupuj na słabości) dokładnie na poziomie 408-412. Gdzie cena docelowa może osiągnąć 426 i 434. Tymczasem punkt zatrzymać stratę poniżej 404.

PT Kalbe Farma Tbk (KLBF)

Pojawienie się wolumenu sprzedaży spowodowało spadek akcji KLBF o 2,51 procent do 1555. Analitycy wyliczają, zgodnie z JCI, że akcje KLBF również podatne są na korektę. Dzieje się tak dlatego, że pozycja jest na początku fala B z fala (B).

Niemniej jednak akcje KLBF są interesujące do obserwacji i działania kupuj na słabości gdy wartość mieści się w przedziale 1470-1525. Inwestorzy mają potencjał do osiągnięcia zysku, ponieważ analitycy prognozują, że ceny docelowe osiągną poziom 1620 i 1715. Podczas gdy punkt zatrzymać stratę poniżej 1405.

Materiały akumulatorowe PT Merdeka Tbk (MBMA)

Akcje MBMA wzrosły mocno o 6,14 proc. do poziomu 605 w związku z rosnącym wolumenem zakupów. Choć umocnienie jest w dalszym ciągu ograniczane przez MAS20. Tak długo jak akcje MBMA nadal oscylują powyżej limitu zatrzymać stratęakcje te mogą przynosić zyski.

Herditya stwierdziła, że ​​obecną pozycję MBMA szacuje się na początkową fala [iii] z fala 3. Warto kupować te akcje w przypadku słabości. Docelowo cena akcji podczas handlu osiągnie 635 i 690. Tymczasem wartość zatrzymać stratę poniżej 555.

IHSG

IHSG

Zdjęcie:

  • ANTARA ZDJĘCIA/Sigid Kurniawan

PT Timah Tbk (TINS)

Akcje TINS ​​spadły o 0,59 procent do obszaru 840 w wyniku uwolnienia uczestników rynku. Ruch akcji TINS ​​nie był w stanie przedostać się do obszaru MA60. Analitycy twierdzą, że akcje TINS ​​są na początku fala (c) z fala [b].

Herditya doradziła inwestorom, aby to zrobili kup spec o ile będzie w stanie utrzymać pozycję powyżej tej wartości zatrzymywać się strata-jego. Zakupu specyfikacji można dokonać, gdy jest ona na poziomie 820-840. Gdzie ceny docelowe, jakie mogą osiągnąć akcje TINS, wynoszą 930 i 1010. Tymczasem kropka zatrzymywać się loss jest poniżej 805.

Artykuł ten został opublikowany na portalu InvestorTrust pod tytułem: „Prognozy JCI i zalecenia dotyczące handlu akcjami, 12 czerwca”

Następna strona

Analitycy zalecają inwestorom dokonywanie zakupów w momencie spadku cen (kupuj w obliczu słabości), dokładnie na poziomach 408-412. Gdzie cena docelowa może osiągnąć 426 i 434. Tymczasem punkt stop loss znajduje się poniżej 404.

Następna stronaZrodlo